Наприкінці минулого місяця Іванна Березовська, студентка факультету фізичного виховання Переяслав-Хмельницького педагогічного університету, успішно виступила на Чемпіонаті Європи з боротьби сумо, що проходив у Варшаві (Польща). Вона завоювала золоту медаль в абсолютній ваговій категорії у віці до 23 років; стала золотою призеркою у змаганнях серед команд віком до 23 років; виборола перше місце у командних змаганнях серед дорослих у ваговій категорії +95 кг; є срібною призеркою у ваговій категорії +80 кг у віці до 23 років; бронзовою — у ваговій категорії +95 кг серед дорослих. Дівчина люб’язно погодилася відповісти на кілька моїх запитань. Спортсменку переповнювали емоції. І це зрозуміло, адже так непросто забути ті щасливі хвилини, коли стоїш на п’єдесталі пошани і на твою честь звучить Гімн України! — Де проживали, харчувалися? Хто оплатив поїздку? — Проживала у готелі в двомісному номері. Моєю сусідкою була спортсменка з Чернігова, шестикратна чемпіонка світу з сумо Аліна Бойкова. Кімната була комфортна, годували добре. Кожного дня відбувалися змагання, тож одразу після боротьби спортсмени намагалися швиденько потрапити до своїх ліжок, щоб добре відпочити. Запам’яталася дружня атмосфера, приємне спілкування з представниками з інших країн. Це на килимі ми вели запеклі бої, а поза ним ми були друзями та співрозмовниками. Оскільки я є членом збірної України з сумо, то Федерація з сумо повністю оплатила моє перебування на чемпіонаті. — Іванно, ви змогли протягом кількох днів не лише виступити в п’яти вагових категоріях, а ще й здобути призові місця. Було важко? — Легких перемог не буває. Кожна медаль — результат кількарічних наполегливих тренувань. Талант і працелюбство спортсмена йдуть поруч. Талановитий спортсмен, який без бажання тренується, навряд чи досягне успіху. До цих змагань я готувалася дуже серйозно. Кожного дня по 4-5 годин відпрацьовувала прийоми на швидкість, координацію рухів, силові вправи. Знала, що моїми конкурентами будуть найкращі спортсмени з Польщі, Росії, Угорщини, Норвегії, Естонії та інших країн світу. Готувалася дуже відповідально — не мала права на поразку, бо моєю мрією було гідно показати себе як представника від України, щоб мною пишалися земляки, колеги, викладачі. І, як бачите, це мені вдалося! До речі, моя учениця, студентка Переяслав-Хмельницького університету Марина Круглова на цьому ж чемпіонаті у ваговій категорії 65 кг здобула два треті місця, виступивши у вікових категоріях до 21 року та до 23 років. Надзвичайно пишаюся досягненнями моєї підопічної. У найближчих планах — участь у серпневому Чемпіонаті світу із сумо у місті Каюсюнг (Тайвань). Попереду виснажливі тренування, але головне — ретельно підготуватися! Побажаймо  спортсменці успіхів і нових перемог! Автор: Людмила Левченко