Як бути, якщо ваша дитина вимагає мультфільми - ще і ще? - dffeffffПсихологи радять не залишати дитину наодинці з екраном телевізора. Навіть якщо ви впевнені, що мультфільм добрий і хороший.

Краще дивіться мультфільми разом і обговорюйте потім сюжет і вчинки героїв. Це буде кращим виховним процесом. Виховання за допомогою мультфільмів полягає в тому, що дитина дивиться на картинку очима дорослого і так вчиться.

Із якого віку

На сьогодні кількість дітей із логопедичними проблемами зростає. Пояснюється це тим, що діти дивляться мультфільми, де багато мальованих героїв із неправильною мімікою і артикуляцією. У віці від двох до трьох років дитина вчиться правильно говорити і робить це, насамперед спостерігаючи за м’язами обличчя дорослої людини. А якщо їй весь час вмикати мультики (мовляв, нехай буде зайнята хоч чимось), то вона копіюватиме у героїв манеру говорити.

За і проти

Деякі батьки намагаються взагалі не показувати дітям мультфільми. І це теж неправильно. У дитячому садку, на майданчику, в спілкуванні з однолітками у дитини відбувається соціалізація, і кожен займає певну ієрархію в співтоваристві дітей. Той, хто нічого не знає про те, що знають усі, безумовно, виявиться на периферії цієї спільноти.

Як обмежити перегляд

Як бути, якщо ваша дитина вимагає мультфільми – ще і ще? Треба попередити дитину, що мультик буде  після того, як дитина  виконає певні вимоги. Батькам треба чітко усвідомити центральну думку – в дитини стільки прав, скільки обов’язків. Немає обов’язків – тоді немає жодних прав. Якщо дитина хоче «завоювати» собі більше переглядів мультфільмів,  повинна взяти на себе певні обов’язки.

Наприклад, ваша дитина каже, що хоче подивитися мультики більше, ніж належить. У такому випадку скажіть, що ввечері засинає самостійно, без читання книжок, оскільки інакше у вас не вистачить на це часу. Тобто має бути певний регламент: «Ми дивимося мультики, потім ми разом читаємо книжку, потім ти лягаєш спати. А якщо ти хочеш більше подивитися мультики, тоді ми менше читаємо». Якщо дитина цінує читання і проведення часу з вами, вона  завжди  пам’ятатиме  про це. Але якщо ви щось пообіцяли, потім ніколи не обманюйте – не можна маніпулювати дитиною, бо тоді  почнеться маніпулювання вами.

За матеріалами  deti.mail.ru

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *