У рамках відзначення Дня науки в Україні Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко вручив свідоцтва та почесні знаки лауреатам премії Президента України для молодих вчених 2013 року.

Під час офіційної церемонії вручення премій Голова Держінформнауки зазначив, що наукова молодь – це стратегічний ресурс розвитку України, бо саме молодь здатна до самовдосконалення та саморозвитку. Тому з погляду довгострокової перспективи розвитку країни абсолютно логічно робити ставку саме на молодих людей, особливо на тих, хто пов’язав своє життя із наукою. «Перед нашою державою сьогодні стоять доволі амбітні завдання, що потребують проведення значно більших змін. І в цьому процесі ми хочемо бачити вас партнерами», – наголосив В.Семиноженко. При цьому він зазначив, що премія Президента України для молодих вчених – додатковий засіб стимулювання наукової молоді до нових досліджень та отримання вагомих прикладних результатів, що відіграють важливу роль у сучасному економічному розвитку держави.

До конкурсу на здобуття премії Президента для молодих вчених було рекомендовано 62 роботи зі 105 поданих. За поданням Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки було присуджено 40 премій Президента України для молодих вчених. Лауреатами стали 86 науковців, роботи яких внесли вагомий внесок у розв’язання проблем математики та механіки, інформатики, матеріалознавства, хімії, екології, металургії, історії та ін.

Перед представленням кожна з робіт пройшла певну процедуру: рецензування, обговорення на вчених і науково-технічних радах, жорсткий конкурентний відбір серед найкращих наукових робіт вищого навчального закладу, установи або організації, потім конкурсний відбір на колегіях міністерств і президіях галузевих академій наук. За рішенням останніх, шляхом таємного голосування роботи було представлено до Комітету. Роботи, допущені до конкурсу, обговорюються на наукових конференціях, семінарах, засіданнях науково-технічних, вчених і громадських рад та на офіційному веб-сайті Комітету.

Серед робіт, що нагороджені премією в 2013 році, лідирують наукові праці фізико-технічного та хімічно-біологічного напрямку – 26 робіт.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу