Кияни знову почали скаржитися на побори в поліклініках, де нині  масово беруть довідки для вступу у виші, дитсадки, школи або для санаторно-курортного лікування. За словами відвідувачів поліклінік, отримати папірець безкоштовно неможливо. Лікарі роблять усе, щоб отримати винагороду. Ціна питання – 300 гривень, пише газета “Сегодня“.

“Це просто жах, просиділи 2 години, а лікар закінчила прийом. До початку подачі документів у ВНЗ – лічені дні, вони просто знущаються”, – обурюються батьки.

Щоб отримати заповітні довідки в дитсадок, також доведеться відстояти довгі черги до фахівців і розв’язати проблему з щепленнями, адже не всі батьки їх роблять своїм малюкам, а без них у дитсадок не пустять.“Мені дільнична так і сказала, що  без щеплень довідку не дасть, мовляв, робіть, що хочете. Довелося купувати на стороні документи про щеплення за 150 гривень. Ще 50 гривень дала лікарю”, – розповіла киянка з Святошино. За даними газети, отримати будь-які довідки можна й у приватників, але дорожче. В Інтернеті є пропозиції “купити медичну довідку”.

Вартість трохи вище, ніж у поліклініках, зате без турбот – документ доставить кур’єр прямо додому. У мерії кажуть, що з хабарами борються. Начальник Головного управління охорони здоров’я Віталій Мохорев закликає про факти вимагання обов’язково повідомляти.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу