Днями в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка відбулася урочиста церемонія нагородження переможців XIV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, а також усіх причетних до цієї благородної справи.

Започаткований у 2000 році великим українським меценатом і громадським діячем Петром Яциком, конкурс набув великої популярності, оскільки головною метою цього мовного змагання є утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу.

У ньому беруть участь представники понад 20 країн світу та мільйони школярів, учнів професійно-технічних навчальних закладів, студентів, військовиків.

Відповідно до Указу Президента України від 3 жовтня 2008 року № 899 «Про Положення про стипендії Президента України переможцям Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика» щорічно призначаються стипендії Президента України 14 найкращим переможцям фінального етапу.

Перемога в цьому мовному турнірі є чудовою нагодою продемонструвати всім, що співоча українська мова шанована у світі, її люблять і вивчають. Найкращими популяризаторами української мови є молоде покоління.

Особливо глибока вдячність учителям і викладачам, які не лише підготували переможців конкурсу, а й кожного дня вчать любити, поважати та знати рідну українську мову.

До організаторів, учасників, переможців конкурсу звернувся заступник міністра освіти і науки України Павло Полянський, який зачитав вітання Голови Верховної Ради України, виконувача обов’язків Президента України Олександра Турчинова та віце-прем’єр-міністра України Олександра Сича з нагоди урочистої події.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу