Вчені придумали пластик, що вміє регенеруватись - ghbgfhfДивлячись на маленький гладкий шматочок пластика в лабораторії університету Іллінойсу, ніхто не здогадається, що нещодавно в ньому пробили дірку.

Дослідники з університету відкрили матеріал, що може регенеруватись. Досі самовідновлювані матеріали могли лише загладжувати мікроскопічні подряпини. Нові регенеративні матеріали заповнюють великі тріщини та дірки матеріалом, який заново відріс.

“Ми продемонстрували відновлення неживого, системи синтетичного матеріалу, у спосіб, що нагадує відновлення деяких живих організмів, які відрощують свої тканини”, – говорить професор хімії Мур.

Такі здатності до самовідновлення підуть на благо не лише комерційним товарам — уявіть пошматований бампер машини, який ремонтує себе через кілька хвилин після аварії, — а й для частин і продуктів, які тяжко замінити або відремонтувати, наприклад, в аерокосмічній індустрії.

Здатність до регенерації базується на попередній роботі команди — капілярних матеріалах. Науковці можуть створювати матеріали з мережами капілярів за допомогою спеціально сформованих фібр. Дослідження надихнули системи біологічної циркуляції.

Так, два суміжні, паралельні капіляри заповнені регенеративними хімікатами, що виходять назовні при пошкодженні. Дві рідини змішуються, щоб сформувати гель. Суміш заповнює тріщини та дірки, спричинені пошкодженням. Потім гель твердне у міцний полімер і відновлює механічну міцність пластику.

За матеріалами  news.finance.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *