Студенти рятуватимуть безцінні розписи в костелі єзуїтів - garnizonnyy hram svyatyh apostoliv petra i pavlaУ межах українсько-польського проекту «Збереження спільної культурної спадщини» від початку серпня в церкві св. Петра і Павла розпочнуть роботи з консервації стінопису лівої нави.

Роботи виконуватимуть польські та української студенти академій мистецтв під наглядом своїх викладачів.

Роботи фінансуватиме Міністерство культури та національної спадщини Республіки Польща. Цьогоріч, як і минулого року, польське міністерство виділило на цей храм 150 тис. злотих. Церква ж, за словами настоятеля о. Степана Суса, візьме на себе витрати з забезпечення проживання та харчування для студентів.

Окрім робіт із убезпечення стінопису від подальшого руйнування, будуть проведені і дослідницькі роботи.

«Під час реставрації будуть відібрані проби, які поляки потім досліджуватимуть у себе в лабораторії. Такі дослідження є доволі дорогими, в нас немає такої лабораторії. Тож завдяки цій співпраці ми матимемо добру документацію по цьому храму.

У процесі робіт планують проводити майстер-класи різних спеціалістів, Так, планують запрошувати фізиків, хіміків, а також італійського вченого, який займається нанотехнолоігями, щоб він міг проводити майстер-класи, на які можна буде прийти всім реставраторам, усім зацікавленим особам, повчитися, обмінятися досвідом», – зазначила начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

Як зауважив доцент кафедри реставрації творів мистецтва Львівської національної академії мистецтв Юрій Островський, це буде хорошою практикою для студентів, адже в нас нема такого напряму, як реставрація стінопису, реставрують здебільшого живопис на дошках, на полотні, тобто ікони, а стінопису приділяють менше уваги.

«Зараз реставратори зосередяться на цій емпорі, але шукатимемо можливості та кошти, щоб розширити ці роботи на інші фрагменти стінопису», – зазначив представник Міністерства культури та національної спадщини Республіки Польща Міхал Міхальські.

«Треба дякувати, що в нас є така співпраця, що є можливість за польські гроші щось зробити», – наголосила Лілія Онищенко.

Нагадаємо, цьогоріч в межах проекту «Збереження спільної культурної спадщини» Міністерство культури та національної спадщини Республіки Польща профінансує реставраційні роботи у Вірменській та Латинській катедрах, у церкві свв. Петра і Павла, а також у церкві св.Антонія.

За матеріалами: ЛьвівЕкспрес

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *