Від початку березня колектив Запорізького національного університету займає дієву позицію щодо матеріальної та моральної підтримки студентів із Автономної Республіки Крим, які на той час уже навчалися в ЗНУ.

Окрім того, на сьогодні 32 студенти 1-3 курсів із кримських ВНЗ виявили бажання продовжити навчання за 16 напрямами підготовки на базі ЗНУ. Зокрема вони здобуватимуть вищу освіту на біологічному, економічному, історичному, філологічному факультетах, а також на факультетах іноземної філології, менеджменту, соціології та управління, соціальної педагогіки та психології, фізичного виховання тощо.

Адміністрація Запорізького національного університету всіляко сприяє студентам, які переводяться з кримських ВНЗ, у процедурі подання та оформлення відповідних документів, в адаптації до навчання в новому навчальному закладі й у створенні комфортних умов проживання в Запоріжжі.

Виконуючи наказ Міністерства освіти і науки України щодо процедури переведення студентів із навчальних закладів АР Крим, ЗНУ тим студентам, котрі навчалися у кримських вищих навчальних закладах за держзамовленням, після переведення надає можливість здобувати освіту на бюджетній формі навчання й отримувати стипендію. Для тих же студентів із Криму, хто отримує вищу освіту за кошти юридичних чи фізичних осіб, зберігається попередній рівень вартості оплати, окрім тих випадків, коли плата за навчання була вища, ніж та, яку встановили за навчання на відповідних напрямах підготовки в ЗНУ: у цьому випадку вони відтепер мають сплачувати потрібні кошти за розрахунками, встановленими в Запорізькому національному університеті.

Усі студенти, які потребували житло, забезпечені місцями в гуртожитках. Також студентам із АР Крим, які мали певні матеріальні труднощі, в Запорізькому національному університеті надали матеріальну допомогу та забезпечили їх безкоштовним харчуванням. Нагадаємо, що схожу соціальну підтримку надають усім кримським студентам, які й до цього навчалися в нашому виші.

За інформацією прес-центру ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу