Традиційно щоліта у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля формуються молодіжні трудові об’єднання, що сприяють вторинній зайнятості студентів у вільний від навчання час.

Цього року 28 об’єднань будуть займатися суспільно-корисною працею на різних об’єктах не тільки Луганська, а й усієї України.

Загальна кількість студентів, які отримали можливість працевлаштуватися влітку завдяки створенню молодіжних трудових об’єднань, становить близько 400 осіб. Вони вже працюють аніматорами в Криму,  вожатими в оздоровчих дитячих таборах Луганської області, займаються благоустроєм Феодосійської філії університету. Також трудові об’єднання, сформовані на  факультетах, упорядковують навчальні корпуси, гуртожитки та  прилеглу територію університету.

27 студентів-істориків юридичного факультету за запитом Інституту археології Національної академії наук України у складі археологічної експедиції досліджуватимуть  давньогрецьке місто Ольвію, що розташовано в 40 км від Миколаєва. Ольвією це місто-державу називали його мешканці (VI ст. до н. е.  –  VI ст. н. е.), а згодом ця назва вкорінилася в історіографії. Трудові загони «Археолог-1» і «Археолог-2» у липні планують зробити свій внесок у відродження та збереження історико-культурної спадщини України.

20 студентів у складі молодіжного трудового об’єднання «Далівець» працюватимуть на будівництві багатоповерхового житлового будинку в Луганську, спроектованого за новою технологією.

Традиція працювати влітку бере свій початок із тих часів, коли в університеті споруджувалися аудиторні корпуси, студентські гуртожитки та наукова бібліотека. Тоді на допомогу будівельникам прийшли студенти денного відділення у складі спеціальних бригад. Окрім цього, трудові здобутки студентів стали добре відомі й далеко за межами країни. Завдяки місцевим студентам на цілинних землях Казахстану є вулиця Луганська, а в Тюменській області  зведено селище Світле.

 

За матеріалами прес-служби МОНмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу