154 000 000 книг зберігатиме магнітна стрічка завдяки науковцям - large 0Фахівці транснаціональної компанії IBM оголосили про те, що досягли рекордного показника щільності магнітного запису. На одному квадратному дюймі магнітної стрічки їм вдалося розмістити 85 900 000 000 біт. Це значний крок у використанні однієї з найнадійніших і найдоступніших технологій для зберігання даних у комп’ютерній індустрії, повідомляють розробники.

Новий показник у 62 рази перевершує показник стрічки, використовуваної в стандартних картриджах LTO6. Тобто покращення досягло 154 терабайт даних – цього обсягу достатньо, наприклад, для зберігання тексту 154 мільйонів книг.

За словами представників компанії, така невіртуальна книжкова полиця могла б розкластися від Лас-Вегаса до Сіетла. Рекорд було встановлено за допомогою прототипу новітньої стрічки, розробленого в японській корпорації FUJIFILM.

Вчені IBM характеризують великі дані чотирма вимірами: обсяг, різноманітність, швидкість доступу і достовірність. За їхньою оцінкою, до 2020 року обсяги великих даних досягнуть 40 зеттабайт (трильйонів гігабайт). Велика частина цих даних – це  архіви, зокрема відеозаписи, резервні копії, копії для аварійного відновлення та збереження інформації, необхідні для дотримання нормативних вимог.

Магнітні стрічки відрізняються низьким енергоспоживанням і низькою вартістю (порівняно з жорсткими дисками), цей вид носія є ідеальною технологією для зберігання, захисту та доступу до значних архівів даних. Для порівняння: обсяг наукових даних, отриманих у результаті трирічної експлуатації Великого адронного колайдера, перевищує 100 петабайт. Велика частина цих даних зберігається приблизно на 52 000 картриджів із магнітною стрічкою в системах масового зберігання ЦЕРН.

Можливо, постійний доступ учених до цих даних одного разу допоможе відповісти на фундаментальні питання про Всесвіт. “За допомогою прототипу нової стрічки ми можемо не тільки забезпечити високу продуктивність в малому форм-факторі, але і надійність протягом декількох десятиліть. У той час, коли картриджі не використовуються, вони не потребують споживання енергії”, – розповідає Івангелос Елефзеру (Evangelos Eleftheriou), співробітник IBM. Для досягнення таких обсягів дослідники розробили кілька нових критичних технологій, зокрема були розроблені нова головка запису, розрахована на роботу з частками фериту барію, нова технологія управління приводом, що дала змогу покращити точність позиціонування головки (за рахунок чого щільність розміщення доріжок порівняно з LTO6 була збільшена в 27 разів). Також були застосовані інноваційні алгоритми обробки сигналу в каналі даних, що забезпечило надійну роботу головки з надмалою шириною магнітного зазору (90 нм).

За матеріалами: Вести

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *