Дослідники з Техаського університету в Остіні створили найменший, найшвидший і найдовше працюючий  наномотор у світі. У перспективі подібні мотори можуть використовуватися в мікроскопічних роботах, призначених для доставки медикаментів до індивідуальних клітин в організмі людини.
Представлений наномотор складається з трьох основних деталей: нанодроту, наномагнітів і мікроскопічних електродів. На поверхню нанодроту можна наносити будь-які лікарські речовини для доставки в потрібну точку організму. Розмір пристрою становить лише 1 мікрометр. При цьому швидкість обертання мотора може сягати 18 тисяч обертів на хвилину, а час безперервної роботи становить приблизно 15 годин.
Творці стверджують, що роботу наномотора можна легко контролювати. Наприклад , вмикати або вимикати в потрібний момент, змінювати напрям обертання і навіть синхронізувати його роботу з іншими аналогічними моторами.
Команда вчених також представила відео, завдяки якому можна ознайомитися із зовнішнім виглядом наномотора та дізнатися про його можливості.

Як вважають дослідники, в майбутньому такі наномотори дадуть змогу керувати мікроскопічними роботами, здатними видаляти з організму злоякісні клітини, що відкриє нові перспективи лікування раку та інших тяжких захворювань.

За матеріалами hitech.newsru.com

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу