За книготворення взялася влада - 44«Головне завдання Міжвідомчої комісії з питань сприяння розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження – напрацювання дієвих механізмів захисту українського книжкового ринку, сприяння українському книговиданню, популяризації книги в суспільстві. Саме для забезпечення результативності роботи до її складу залучено представників усіх відомств, від яких сьогодні залежить доля української книги», – про це заявив віце-прем’єр-міністр Олександр Сич під час засідання відновленої Міжвідомчої комісії з питань сприяння розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження під головуванням віце-прем’єра.

На нараді розглядали кілька актуальних питань, зокрема й збереження пільг для українських книговидавців, без яких українська книга може подорожчати на 30-40 %. «Питання збереження пільг із ПДВ треба вирішити не лише тактично – на найближчий час, а й стратегічно. Ми делегуємо представників Міжвідомчої комісії до складу робочих груп, які зараз працюють над розробкою нових редакцій бюджетного та податкового кодексів, щоб надалі була сформована прозора та логічна система надання пільг українському книговидавцеві», – наголосив Олександр Сич.

Між загальними засіданнями члени Міжвідомчої комісії працюватимуть у чотирьох робочих групах (за такими напрямами «Державний економічний протекціонізм», «Оптимізація державного управління книговидавничою справою», «Реформування державного замовлення на книговидавничу продукцію», «Підтримка та розвиток читання, популяризація вітчизняної книги»), готуючи проекти рішень та механізми їх реалізації. Крім того, на думку урядовця, до стратегічного питання розвитку української книги, розбудови мережі книгорозповсюдження мають бути залучені якомога ширші кола громадськості та всі рівні влади. «За підсумками нашого засідання я дам доручення головам обласних державних адміністрацій створити відповідні міжвідомчі комісії при ОДА, які координуватимуть із нами свою роботу на місцях», – резюмував віце-прем’єр-міністр.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Один коментар до “За книготворення взялася влада”
  1. Голове, щоб не перестарались. Були інциденти. Насильно нав’язувати торгівлю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *