1 мільйон 153 тисячі євро виділив ЄС для студентів - IMG 6364Регіональний семінар із цієї проблематики відкрив проректор Національного університету “Львівська політехніка”, завідувач кафедри програмного забезпечення доктор технічних наук Дмитро Федасюк. Він зазначив, що ІТ-галузь є для України проривною, вона останнім часом бурхливо розвивається. Про це свідчить і дедалі більша кількість студентів, які опановують фах з інформаційних технологій, і збільшення попиту на таких фахівців на ринку праці, і створення нових компаній у цій галузі.

Проект Темпус, яким опікується Євросоюз, передбачає поєднання академічних програм, наукових досліджень і ІТ-бізнесу. Партнерами проекту є Харківський національний університет радіоелектроніки (координатор з української сторони), “Львівська політехніка”, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Вінницький національний технічний університет, Одеський національний технічний університет, Міністерство освіти і науки України, КБ “Південне”, а також низка провідних університетів Європи, зокрема, університет Оксфорда.

Цей проект започаткований у жовтні 2012 року і завершиться в жовтні 2015 року. Відповідна комісія Євросоюзу виділила на його реалізацію 1 мільйон 153 тисячі євро. Як повідомив Дмитро Федасюк, “Львівська політехніка” вже отримала в рамках реалізації проекту два сервери, мережеве обладнання, ноутбуки. Триває розробка нових навчальних курсів, методичного забезпечення з інноваційної і підприємницької діяльності студентів, магістерського стандарту з програмної інженерії, створення тематичного віртуального середовища. На цьому порталі студенти зможуть розмістити свої конкурсні проекти. За результатами конкурсу 70 студентів з України візьмуть участь у стажуванні в провідних ІТ-компаніях європейських країн. Під час семінару його учасники ознайомилися з сучасним станом підготовки інноваторів. Дізналися, як сприймають реалізацію проекту студенти, розглянули основні моделі взаємодії університетів, ІТ-компаній та інших зацікавлених сторін.

Своє бачення цієї проблематики висловили підприємець та інвестор Ярослав Максимович, засновник Lviv StartUp Club Ростислав Чайка, бізнес-тренер, керівник проектів Агенції європейських інновацій Іван Кульчицький.

За матеріалами: Прес-служба Національного університету “Львівська політехніка”

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *