До екологічної культури долучається дедалі більше молоді - 00030158 215x135Минулого четверга, 22 травня, на базі Національного музею-садиби М.І.Пирогова було проведено засідання методичної секції керівників туристсько-краєзнавчих, еколого-натуралістичних гуртків, керівників музеїв і музейних кімнат професійно-технічних навчальних закладів міста.

На засіданні обговорювали питання активізації та оновлення змісту еколого-натуралістичної, туристсько-краєзнавчої роботи та діяльності музеїв у професійно-технічних навчальних закладах. Учасниками заходу стали 13 керівників гуртків і музеїв із 9 професійно-технічних навчальних закладів міста, а також заступник директора Національного музею-садиби М.І. Пирогова Юрій Мацюрак.

Захід проводився з метою визначення пріоритетних напрямків організації екологічної освіти та туристсько-краєзнавчої роботи в наступному навчальному році; залучення учнівської молоді до процесів дослідження, вивчення та збереження історико-культурної спадщини України та рідного краю; формування дбайливого ставлення до природи, розвитку екологічної культури.

Під час засідання учасники розглядали та вирішували питання активізації та оновлення змісту еколого-натуралістичної, туристсько-краєзнавчої роботи та діяльності музеїв у професійно-технічних навчальних закладах; екопросвітницьку діяльність як основу екологічного виховання учнівської молоді; способи формування у підростаючого покоління національної свідомості, любові до рідного краю, його природи та історико-культурної спадщини.

Досвідом роботи з присутніми поділились керівник історико-етнографічного музею ДНЗ «Вінницький центр професійно-технічної освіти переробної промисловості» Олена Бессараб і керівник гуртка «Промінь» ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг» Ірина Мельникова.

До відома керівників гуртків зазначених категорій було доведено інформаційний лист Міністерства освіти і науки України «Про впровадження Міжнародної науково-освітньої програми GLOBE в позашкільних навчальних закладах України», а також умови проведення запланованих на наступний навчальний рік обласних етапів Всеукраїнських масових заходів: експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна» та молодіжного екологічного конкурсу «Вчимося заповідувати».

У рамках проведення засідання секції її учасники мали можливість ознайомитись із новинками фахової літератури, отримати необхідні інструктивно-методичні матеріали з організації роботи екологічних і краєзнавчих гуртків.

За матеріалами: Департамент освіти і науки Вінницької ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *