Українські викладачі їдуть за кордон - DSC 1277У листопаді минулого року керівництво юридичного факультету Національного університету державної податкової служби України підписало Меморандум про співробітництво з Європейським гуманітарним університетом (м. Вільнюс, Литва).

Навчальні заклади започатковують більш тісне співробітництво в академічній сфері, а саме у сфері обміну викладачами та проведення ними навчальних дисциплін.

Першим кроком у налагодженні тісної співпраці став візит кандидата юридичних наук, доцента, керівника академічного департаменту права ЄГУ Олега Валентиновича Бреського до Податкового університету, в рамках якого відбулась зустріч зі студентами і курсантами юридичного факультету.

У квітні 2014 року кандидат юридичних наук, доцент, декан юридичного факультету Михайло Олексійович Мацелик зустрічався з провостом ЄГУ Дєвідом Полліком у м. Вільнюс, де презентував студентам академічного департаменту права ЄГУ роботу факультету.

Із 13 по 16 травня 2014 року кандидат юридичних наук, доцент, завідувач кафедри міжнародного права Національного університету державної податкової служби України Ліліана Олексіївна Тимченко прочитала студентам першого року навчання магістерської програми «Міжнародне право та європейське право» академічного департаменту права ЄГУ авторський курс лекцій із методики наукового дослідження та викладання юридичних дисциплін у вищій школі.

Метою цього курсу є визначення сутності професійно-педагогічної діяльності юриста-викладача, допомога в осмисленні її структури, опанування навичок створення ефективних умов для розвитку творчої особистості студента. Ліліана Олексіївна впевнена, що детерміністська модель навчання призвела до певної втрати творчих розумових здібностей студентів, і, як результат, необхідно відродити здібності студента до критичного аналізу у сучасній парадигмі освіти. «При цьому важливо пам’ятати, ? наголошує українська викладачка, ? що тих, хто навчається, навчає не лише те, що ми хочемо їм показати і що говоримо, але й те, як ми це говоримо і здійснюємо, як ставимося до них не на словах, а в реальності».

Запропонований Л.О. Тимченко курс був підготовлений спеціально для юристів-міжнародників і базується на досвіді автора у практиці викладання міжнародного права в європейських та американських ВНЗ і її навичках написання наукових робіт з юриспруденції.

За матеріалами: НУДПСУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *