На Міжнародній конференції «Туринський процес: аналіз політики у сфері професійної освіти та навчання» команда Дніпропетровщини представила звіт-аналіз діяльності професійно-технічної освіти в регіоні. Напрацювання Дніпропетровської, а також Вінницької, Хмельницької, Сумської областей і  Києва ввійшли до узагальненого міжрегіонального звіту «Туринський процес: розвиток потенціалу регіонів». Представники понад 30 країн-партнерів Європейського фону освіти розглянуть цей проект на конференції в Турині.

Наразі візитівкою професійно-технічної освіти Дніпропетровщини залишається робота з учнівською молоддю. Серед задіяних у пілотному проекті Європейського фонду освіти наша область представила найширший досвід роботи з учнями. Йдеться про такі проекти, як Школа молодого лідера учнів професійно-технічних училищ і Стратегія молодіжної політики, в розробці якої взяла участь учнівська молодь регіону.

Окрім того, однією з ключових пропозицій, які прозвучали в доповіді команди Дніпропетровщини, стала перспектива створення аналітичного органу, що вивчатиме тенденції та потреби ринку праці в областях. Ця пропозиція увійшла до узагальненого міжрегіонального звіту «Туринський процес: розвиток потенціалу регіонів».

Наразі моніторинг вакансій на ринку праці Дніпропетровщини свідчить, що актуальними для підприємств області залишаються 58 робочих професій. Зокрема, це електрослюсар, монтажник, електромонтер, електрогазозварник, фрезерувальник, токар, тесля та швачка.

Загалом, робота з підготовки регіонального звіту діяльності професійно-технічної освіти тривала майже три місяці. Фахівці робочої групи проекту вивчали та аналізували особливості 55 профільних училищ регіону. Зокрема розглядали рівень матеріально-технічного оснащення навчальних закладів, перспективи випускників училищ на сучасному ринку праці та співвідношення затребуваності спеціальностей серед учнів і роботодавців.

За інформацією департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу