Дніпропетровщина є одним із пілотних регіонів нового екологічного проекту. Разом зі школярами Львівщини учні 500 шкіл регіону розроблятимуть нові способи утилізації відпрацьованих батарейок та акумуляторів. Перший телеміст між навчальними закладами Дніпропетровщини та Львівщини відбувся сьогодні, 28 травня, в Дніпропетровській школі № 31. Про це повідомили в департаменті освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Наразі школярам Дніпропетровщини запропоновано відвідати екоуроки. Під час короткого навчального курсу учні зможуть дізнатися, в чому конкретно полягає проблема неправильної утилізації відпрацьованих батарейок і акумуляторів і до яких наслідків це може призвести. 

Усі запропоновані ідеї та проекти школярів вивчатимуть фахівці з екології навколишнього середовища.

Довідково: 

Екологи встановили, що одна батарейка, викинута у сміття, забруднює важкими металами до 20 кв. м ґрунту (це територія, на якій зростає два дерева) або 400 л води (дві середні повні ванни). Середньостатистична сім’я водночас користується не менше ніж п’ятьма батарейками (з їх допомогою працюють пульти від телевізора або кондиціонера, годинник, фотоапарат, дитячі іграшки, ліхтарик тощо). Отже, потенційно, після того, як їх викидають у сміття, забруднюється територія у 100 кв. м, на якій може бути збудовано будинок із невеликою мансардою, або 2000 літрів води, що рівнозначно за об’ємом акваріуму, який зайняв би цілу кімнату в квартирі.

За інформацією департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *