14-річна школярка побудувала будинок в пам'ять про батька - letnyaya shkolnitsa postroila dom za dollarov 1Будівництво навіть невеликого будинку з нуля – завдання не для слабкодухих, але 14-річна американка довела, що впоратися з цим здатен навіть підліток. Жителька міста Марієтта, штат Джорджія, розпочала роботу над своїм житлом, яке вона любовно охрестила “Маленький дім” (La Petite Maison ), у віці 12 років. На той час Сицилія Колбек (Sicily Kolbeck) шукала ідею для шкільного проекту, коли натрапила на інтернет-спільноту будівельників, які спеціалізуються на невеликих будинках.

14-річна школярка побудувала будинок в пам'ять про батька - letnyaya shkolnitsa postroila dom za dollarov 3

Відсутність у дівчини необхідних будівельних навичок і знань мало не змусила її відмовитися від зведення міні-житла, але їй на допомогу прийшов батько Ден.

Не залишилася осторонь і мати дівчинки, вчителька Сюзанна Колбек: вона зареєструвалася як керівник проекту Сицилії, але головним архітектором, будівельником і менеджером стала сама школярка.

Проект Сицилії стартував у січні 2013-го з успішного початку інтернет-кампанії зі збору коштів – уже через місяць користувачі перерахували юній будівельниці  понад 1500 доларів.

14-річна школярка побудувала будинок в пам'ять про батька - letnyaya shkolnitsa postroila dom za dollarov 4“Моє рішення побудувати крихітний будиночок було частково обумовлене бажанням бути вільною. Це житло може дати мені стабільність і, можливо, позначиться на моєму подальшому житті, якщо я успішно впораюся з поставленим завданням”, – вказала дівчина в описі проекту.

Приблизно в той же час вона почала вести блог “La Petite Maison”, щоб давати свіжу інформацію про просування будівництва.

12-річна школярка взялася до роботи разом зі своїм батьком, який навчав її не тільки основ будівельної справи, а й вмінню працювати в команді та контролювати свої емоції.

14-річна школярка побудувала будинок в пам'ять про батька - letnyaya shkolnitsa postroila dom za dollarov 614-річна школярка побудувала будинок в пам'ять про батька - letnyaya shkolnitsa postroila dom za dollarov 814-річна школярка побудувала будинок в пам'ять про батька - letnyaya shkolnitsa postroila dom za dollarov 11

14-річна школярка побудувала будинок в пам'ять про батька - letnyaya shkolnitsa postroila dom za dollarov 10Сицилія старанно освоювала жаргон будівельників і правила безпечного використання електроінструментів, але 16 лютого сталася трагедія, що надовго перервала роботу – Ден Колбек загинув в автомобільній катастрофі.

Через два місяці після похорону мати дівчини написала в її блозі, що дочка втратила інтерес до проекту. І тут на допомогу Сицилії і Сюзанні, які залишилися без улюбленого батька і чоловіка, прийшли родичі і друзі – вони вивчили креслення і кожен знайшов для себе посильне завдання.

Так, у вільний від роботи час багато людей наставляли 13-річну американку: наприклад, покрівельник розповів, чим і як встеляти дах, а сусід-пенсіонер допоміг їй опанувати правила монтажу електропроводки і показав, як отримати рівну  поверхню на кухні і в ванній кімнаті.

Так  шкільний проект перетворився на будинок площею 39 квадратних метрів.

Минулого місяця Сицилія написала у своєму блозі, що тепер вона стала власницею дерев’яного шедевра, в якому є спальня, кухня, ванна кімната і туалет.

“Це данина пам’яті моєму батькові, який надихнув мене почати будівництво. Іноді люди отримують сильний удар і опускають руки, але я захотіла довести, що з лимонів можна приготувати не тільки лимонад, а й  лимонний пиріг. Я зробила і з’їла його – і це було чудово”, – зазначила вона.

Будівництво маленького будинку зайняло в неї  рік і коштувало 10 000 доларів.

За матеріалами  сайту izum-city.com.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *