Сергій Квіт поспілкувався з випускниками шкіл Донеччини та Луганщини -«Випускники Донецької та Луганської областей матимуть усі можливості для вступу до ВНЗ України», – на цьому наголосив міністр освіти і науки Сергій Квіт під час відеоконференції з випускниками загальноосвітніх навчальних закладів Луганської та Донецької областей 29 травня 2014 року.

Спілкування зі школярами та їхніми батьками, які зібралися в приміщеннях медичних університетів Луганська та Донецька, відбулося в Міністерстві охорони здоров’я України за участю директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука, директора благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» Анатолія Заболотного, керівника освітніх програм фонду Олександра Власенка.

Міністр освіти і науки Сергій Квіт наголосив, що всі випускники України зможуть пройти незалежне оцінювання і подати документи до вищих навчальних закладів. Як поінформував міністр, перша сесія ЗНО розпочнеться вже з понеділка, 3 червня. Друга сесія проходитиме з 1 до 15 липня.

Сергій Квіт зазначив, що друга сесія передбачається кожного року для тих випускників, яким із поважних причин не вдалося скласти тести в першу. Тому цього року пропонується випускникам шкіл східних областей, з огляду на соціально-політичну ситуацію в регіоні, складати ЗНО в другу сесію.

Як сказав міністр, участь випускників донецьких і луганських загальноосвітніх навчальних закладів у другій сесії надає такі ж рівні можливості щодо вступу до будь-якого ВНЗ і право навчання за бюджетний кошт.

Сергій Квіт нагадав, що це вже третя відеоконференція з питань організації проведення ЗНО та наголосив, що представники силових структур та установ країни, вивчивши ситуацію на сході, дійшли висновку та рекомендували МОН перенести терміни зовнішнього незалежного оцінювання для випускників луганських і донецьких шкіл у зв’язку з виникненням загрози безпеці та здоров’ю учнів і педагогів, а також прозорості процедури.

У свою чергу, Ігор Лікарчук, директор Українського центру оцінювання якості освіти, нагадав, що кожен випускник Луганська або Донецька має можливість вибору складання ЗНО у регіоні, де він мешкає, або в іншій області України. Для цього необхідно перереєструватися на персональній сторінці УЦОЯО. Після складання зовнішнього незалежного оцінювання не потрібно чекати сертифікат поштою, а досить зайти на персональну сторінку вступника на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, дізнатися результат тестування та надіслати його електронною поштою до вищих навчальних закладів, які обрав вступник.

Відповідаючи на запитання аудиторії з Донецької та Луганської областей, міністр освіти і науки Сергій Квіт запевнив, що в разі потреби для вступників із цих областей вищі навчальні заклади надаватимуться гуртожиток на час вступної кампанії, відповідний наказ буде підготовлений найближчим часом.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *