Психологічні проблеми заїдають навіть маленькі діти - uihjhkП’ятирічні діти шукають заспокоєння в їжі, якщо вони перебувають у стані стресу або тривожності, встановили фахівці. Подібні проблеми можуть провокувати напружені стосунки вдома, знущання однолітків, хвороби.

Бельгійські фахівці опитали понад 300 дітей 5-10 років. Вчених цікавило, які стресові події були в житті дітей і якими були їхні переживання. Водночас батьки розповідали, як поводилися діти, як часто вони їли різні продукти харчування. А діти відзначали, коли в них виникало бажання з’їсти конкретний продукт.

І визначили: що більше було стресових подій у житті дитини, то більше солодких продуктів  з’їдалося. Дівчатка особливо  схильні до заїдання проблем, і їм складніше протистояти спокусі. Цілком можливо, що в міру дорослішання такі діти будуть купувати собі шкідливі продукти і зіткнуться з ожирінням.

У міру збільшення показників стресу у дітей піднімався і рівень гормону кортизолу. Це могло порушувати нормальну реакцію тіла на лептин – гормон, який зазвичай говорить тілу, що організм наситився. Тому батькам і вчителям слід вчити дітей давати собі раду з психологічними проблемами. Крім того, дорослі повинні виступати як рольові моделі.

Від самого народження діти знають, що солодкий смак приносить задоволення і заспокоєння. Але не варто насичувати раціон солодощами. Дитяча дієта повинна бути багата фруктами, овочами, горіхами, жирною рибою й оливковою олією, як і дієта дорослого.

За матеріалами  www.amic.ru

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *