Англійські вчені звинувачують Шекспіра в поширенні пропагандистських міфів - 2Король Англії Річард III не був горбанем, як його заведено зображати у літературній традиції з подачі драматурга Вільяма Шекспіра. Про це заявляють вчені в опублікованому в журналі Lancet звіті про результати дослідження скелета середньовічного монарха.
Останки Річарда III, який загинув у битві на Босвортському  полі  при придушенні повстання в 1485 році, кілька років тому виявили британські археологи на території муніципальної автопарковки міста Лестер.
Як з’ясували вчені, хоча король справді страждав на сколіоз, його вигляд був далекий від тієї “кривої жаби”, яким його називають в історичній хроніці Шекспіра.
Один з авторів дослідження Пірс Мітчелл зазначив, що називати Річарда III горбанем неправильно хоч би тому, що його спина вигиналася швидше убік.
“Якби ви не підійшли до нього впритул, ви навряд чи взагалі помітили б у ньому якісь вади”, – сказав Мітчелл.
Дослідник упевнений, що умілий кравець, який, ймовірно, був при королівському дворі, міг успішно приховувати всі недоліки королівської фігури.
Сучасні історики й раніше вважали, що розповіді про потворність Річарда III є здебільшого пропагандистським міфом”, винайденим його недругами з дому Ланкастерів, але тепер їхні здогадки отримали документальне обґрунтування.
Раніше повідомлялося, що останки короля будуть перепоховані в 2015 році в кафедральному соборі міста Лестер.

За матеріалами  сайту podrobnosti.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *