Арт-терапія сприяє посиленню концентрації дитячої уваги - images 84Виховання дітей – це доволі складна відповідальна справа, основна роль у якій перепадає батькам.

Протягом багатьох років проблему виховання дітей намагаються вирішити і психологи, і педагоги. У світі регулярно проводять міжнародні конференції, видають спеціальні публікації, присвячені особливостям виховання дитини. Однак єдиного вірного рішення так і не було знайдено, тому це питання досі залишається відкритим.

На шляху вирішення проблеми виховання просто необхідний індивідуальний підхід до дитини з урахуванням особливостей на кшталт темпераменту, характеру, здібностей, інтересів. Адже вони значною мірою впливають на її поведінку в різних життєвих ситуаціях. Одні діти здатні до тривалої концентрації уваги, а інші щохвилини відволікаються. Як же можуть батьки допомогти малюкові стати більш уважним і зібраним?

Із медико-соціального погляду, на сьогодні проблема когнітивних розладів у дітей є однією з найбільш актуальних і значущих. Поняття “когнітивні розлади” означає зниження пам’яті, сприйняття інформації, запам’ятовування, розумової працездатності. Згідно зі статистичними даними, в Україні частота появи когнітивних порушень у школярів становить 7,6 %. Усі ці прояви викликають труднощі в навчанні і тому не можуть бути проігноровані батьками.

У деяких дітей порушення концентрації уваги може поєднуватися ще й із підвищеною руховою активністю, збудливістю і імпульсивністю. На сьогодні це доволі поширене явище. Така дитина прагне зробити все й одразу, водночас не доводячи розпочаті справи до кінця. Непосидючість і непродуктивна метушня здатні вивести з душевної рівноваги не тільки педагогів, а й навіть батьків. У такій ситуації вони часто вдаються до покарань. Але такі заходи, зокрема якщо вони застосовуються регулярно, негативно позначаються на психіці дитини. Малюк може стати замкнутим, дратівливим, і надалі йому буде важко налагоджувати контакт з навколишніми.

Допомогти впоратися з такою ситуацією можуть консультації психолога, спеціальні заняття для вироблення посидючості й уважності (наприклад, арт-терапія), а також прийом натуральних препаратів, що сприяють посиленню концентрації уваги, зниженню надмірної активності. Головне – не залишати проблеми малюка без уваги та вчасно почати корекцію подібних особливостей.

За матеріалами   telegraf.com.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *