Оптимальний термін для оздоровлення школярів становить 21 день. Про це під час брифінгу в МОЗ повідомила начальник Управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України Альона Терещенко.

За її словами, цього року планується оздоровити понад 2 млн дітей шкільного віку в майже 14 тисячах оздоровчих закладів країни, значну частину яких становлять пришкільні табори.

«За кожним таким закладом для медичного забезпечення відпочинку й оздоровлення дітей та протиепідемічного і санітарно-гігієнічного нагляду закріплена медична установа за регіональним принципом», – сказала фахівець МОЗ України.

Особливе значення Альона Терещенко приділила питанням безпечного перебування дітей в оздоровчих закладах. Вона загострила увагу батьків на роз’ясненні дітям правил поведінки на воді, на повітрі, знаходження під прямими променями сонця, надання першої медичної допомоги тощо. Це ж стосується і педагогічного та медичного персоналу закладів, які також мають приділяти особливу увагу підвищенню обізнаності дітей у питаннях правил поведінки на відпочинку. Крім цього, вони повинні ретельно перевіряти якість продуктів харчування, технології приготування їжі, наявність лікарських засобів, дотримання режиму відпочинку тощо.

Найоптимальнішим терміном для оздоровлення фахівець назвала 21 календарний день, а його порушення – просто відпочинком. Адже особливе місце у збереженні здоров’я дитини займає оздоровлення саме під час літніх канікул, яке можна вважати періодом реабілітації дітей після напруженої праці під час навчального року.

Альона Терещенко також поінформувала журналістів про санаторно-курортне забезпечення дітей. Відтак, протягом 2013 року в санаторіях МОЗ України проліковано 40 902 дитини з соматичною патологією та 22 771 дитина отримала лікування в санаторіях туберкульозного профілю. У підпорядкуванні Міністерства охорони здоров’я України перебувають 37 спеціалізованих санаторіїв і ще майже 140 санаторіїв належать до відома регіональних департаментів та управлінь охорони здоров’я.

Прес-служба Міністерства охорони здоров’я

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу