“Гарний юрист повинен бути не тільки всебічно розвиненою особистістю, а й вміти насамперед знайти вихід із будь-якої ситуації”, – кажуть студенти Національного університету державної податкової служби України, які відійшли від шаблонного виконання індивідуальних робіт із кримінального права та криміналістики й створити художній фільм під загадковою назвою «Іронія вбивці».

Фільм розповідає про  вбивство та розслідування кримінального провадження за цим фактом. Фільм відображає процедуру проведення слідчих і процесуальних дій із встановленням істини та притягненням винних до відповідальності.

Така ідея з’явилася ще наприкінці березня, коли студент університету Стадник Дмитро написав сценарій майбутнього фільму. Від того моменту розпочалися щоденні зйомки. Знімали на вулиці, на факультетах і гуртожитках  університету. У незвичному для себе амплуа актора спробували себе всі студенти групи ПБ-31. Кожен викладався на всі 100 %. “Щоб потім результат клопіткої робити не було соромно показати глядачам”, – запевняють автори фільму. Тому, щоб відзняти одну сцену, потрібна була не одна година. Звісно, виникали як смішні, так і непередбачувані ситуації, як на справжньому знімальному майданчику. Актори могли імпровізувати – вносити не за сценарієм щось своє в образи. Потім сцени урізалися, монтувалися та складалися в загальну картину. Монтаж відіграв не менш важливу роль, ніж сам знімальний процес, адже він додав фільму потрібного ритму та атмосфери.

І ось настав день прем’єри фільму, 28 травня, після всіх приготувань 131 аудиторія зібрала своїх перших глядачів із студентів та викладачів.

Серця акторів-початківців від початку показу завмирали від хвилювання, їм кортіло дізнатися враження присутніх від перегляду фільму, а також було цікаво почути відгуки про виконану ними роботу. У результаті під гучні оплески студенти пообіцяли відзняти продовження фільму.

 

 За матеріалами: НУДПСУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу