Міністерство культури провело нараду з керівниками ВНЗ культури і мистецтв І-ІІІ рівнів акредитації. Розмовляли про вплив реформи вищої освіти на подальшу діяльність культурно-мистецьких ВНЗ, які здійснюють підготовку молодших спеціалістів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства культури.

У нараді взяли участь 40 керівників і заступників керівників комунальних культурно-мистецьких вищих навчальних закладів з майже усіх областей України та міста Києва.

Директор Департаменту мистецтв і навчальних закладів Мінкультури Павло Білаш повідомив, що Верховна Рада України в квітні місяці цього року прийняла проект нової редакції Закону України «Про вищу освіту», і в процесі його доопрацювання робочою групою при Комітеті Верховної Ради України з питань науки і освіти законопроект набув значних змін по суті. Ці зміни пов’язані з виведенням підготовки молодших спеціалістів навчальними закладами середньої ланки (коледжами та училищами) з системи вищої освіти. Головним кроком реформи освіти в частині підготовки молодших спеціалістів є переведення її до системи професійної освіти.

Начальник відділу навчальних закладів та науки Мінкультури Тетяна Колос презентувала основні положення проекту Закону України «Про вищу освіту» та окреслила нові можливості для розвитку культурно-мистецьких училищ і коледжів після реформування системи освіти, зокрема в частині інтегрованої підготовки фахівців для галузі культури на перетині систем професійної та вищої освіти.

Основним результатом наради стало вироблення проектів рішень щодо адаптації культурно-мистецьких ВНЗ комунальної власності до нових умов функціонування.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу