Український парламент прийняв за основу законопроект, що передбачає вступ до вишів поза конкурсом протягом трьох років після закінчення школи для дітей загиблих військовослужбовців.

Як передає кореспондент агентства “Інтерфакс-Україна”, внесення змін до закону про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їхніх сімей щодо надання пільг на здобуття освіти дітьми військовослужбовців у першому читанні підтримали 253 парламентарі.

Згідно із законопроектом, до ст. 13 закону пропонується додати норму: “Особа, в якої один із батьків був військовослужбовцем, який загинув чи пропав безвісти при виконанні обов’язків військової служби, протягом трьох років після здобуття відповідної загальної середньої освіти зараховується поза конкурсом за особистим вибором спеціальності до державних і комунальних вищих і професійно-технічних навчальних закладів України для навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів”.

Також за умови успішного складання іспитів та відповідності правилам прийому перевагу під час зарахування до військових навчальних закладів протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти мають діти тих військовослужбовців, які мають вислугу 20 років і більше, зазначено в законопроекті.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу