5 червня о 10:00 в Київському міському будинку вчителя відбудеться науково-практична конференція «Освіта дітей з аутизмом: від міфу до реальності», інформує офіційний сайт КМДА.

Під час конференції фахівці Інституту спеціальної педагогіки НАПН України, Інклюзивного ресурсного центру «Маленький принц», а також педагоги навчальних закладів представлять технологію психолого-педагогічного супроводу дітей з аутизмом, що охоплює такі напрями, як порядок створення та організацію роботи групи міждисциплінарного супроводу; командна взаємодія групи психолого-педагогічного супроводу дітей з аутизмом у закладах освіти; алгоритмізація діяльності кожного учасника групи супроводу та їхня робота у режимі командної взаємодії; робота над індивідуальною програмою розвитку дитини та іншою супровідною документацією.

Також на конференції відбудеться підбиття підсумків річної практичної роботи з визначення умов ефективного навчання дітей з аутизмом в українських дитячих садках і школах.

Організатори зауважують, що проблема аутизму є глобальною: за оцінкою експертів ВОЗ, розлади аутичного спектра (РАС) зустрічаються приблизно в 1 % населення Землі, і кількість дітей з аутизмом в останні десятиліття збільшується. Науковий світ і фахівці-практики різних країн шукають інноваційні технології реалізації освітніх процесів для дітей з аутизмом.

У нашій країні ця проблема особливо актуальна: адже наразі відсутній необхідний діагностичний інструментарій, система раннього втручання та статистичний облік дітей із РАС, законодавча база з питань інвалідності, освіти, працевлаштування.

Брак фахової допомоги дітям з аутизмом призводить до того, що їх переводять на індивідуальну форму навчання або просять покинути навчальний заклад. Тому нагальною потребою є забезпечення дітей із РАС грамотним психолого-педагогічним супроводом, що уможливить ефективність освітніх процесів для них.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу