Учені: коали обіймають дерева, бо їм жарко - images 89Австралійські дослідники встановили, що в спеку обійми з прохолодними стовбурами дерев допомагають коалам почуватися комфортніше.

За допомогою теплових камер науковці виявили, що під час спеки тварини спускалися нижче, де стовбури дерев прохолодніші. Вони також сильніше притискалися до дерев.

Команда дослідників під керівництвом науковців із Мельбурнзького університету вивчала терморегуляцію коал у межах ширшого проекту, який досліджував, як зміна клімату впливає на тваринний світ Австралії. На початку цього року країна-континент потерпала від спеки.

Аспірант Наталі Бріскоу, яка вивчала поведінку коал, зауважила, що взимку тварини трималися високо на деревах, ближче до листя, яким вони харчуються. Але спекотним літом спускалися нижче.

За словами доктора Кірні, великі дерева мають захисний мікроклімат, що стає дуже важливим для тварин, які живуть на них, тим паче, що температура повітря щороку зростає.

Обійми з деревами дають змогу коалам запобігти таких втрат рідини, “скинути” зайве тепло і уникнути задишки.

За матеріалами  www.bbc.co.uk

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Один коментар до “Учені: коали обіймають дерева, бо їм жарко”
  1. Коалы всю жизнь живут на деревьях . И никому не пришло в голову, что они (коалы) обнимают дерево потому, что держаться за него для того , чтоб не упасть на землю .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *