Студенти бояться їздити небезпечним велосипедом? - sdfsfБільше половини львівських студентів – 57,1 % – вважають велосипед недостатньо безпечним видом транспорту. Такі результати соціологічного опитування студентів громадської ініціативи «Центр соціальних інновацій».

Опитування проводили в рамках соціального проекту «Ровером на пари» із метою визначити причину низької популярності велосипеда серед львівського студентства. Серед основних причин – недостатня розвиненість інфраструктури, часті крадіжки велосипедів і велика ймовірність потрапити у ДТП.

«Окрім об’єктивних причин, непопулярності велотранспорту сприяє ще й стереотип, що велосипед – це транспорт для безробітних і дітей. Насправді це просто можливість скоротити час на добирання та зекономити гроші», – зазначив куратор проекту «Ровером на пари» Яніс Сінайко.

Наступним кроком із реалізації проекту «Ровером на пари» стане презентація інтерактивної карти, яка допомагатиме у виборі найбезпечнішого велошляху. «На карті можна буде проставити повітряні точки, і вибрати найоптимальніший безпечний шлях вулицями з низьким рівнем руху автомобілів», – зазначив Сінайко. Згодом карту планують перевести у формат інтерактивного додатку для мобільних пристроїв.

Участь в опитуванні взяли 460 студентів вишів Львова, із яких 59,8 % мають велосипед. Більшість вважає велосипед екологічним (95,2 %) та оздоровчим (94,3 %) засобом пересування, 84,3 % вбачають у велосипеді актуальний засіб для проведення дозвілля. Також більшість львівських студентів вважають велосипед зручним (77,1 %), доступним (80,3 %) і модним (64,6 %) транспортним засобом. Найчастіше на пари їздять студенти, які мешкають в центрі Львова або ж у Франківському районі міста.

За матеріалами  zaxid.net

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *