У Переяслав-Хмельницькому педагогічному університеті на четвертому курсі факультету фізичного виховання навчається пауерліфтер Володимир Тихоступ (25 років), який за останні сім років став майстром спорту з міжнародного класу, двічі ставав срібним призером на Чемпіонатах світу, поставив кілька рекордів України з пауерліфтингу, які досі ніхто не здолав. У червні 2013 року в російському місті Суздаль проходив Чемпіонат світу з пауерліфтингу, де Володимир посів друге місце серед чоловіків. На сьогодні Володимир Тихоступ входить до трійки найсильніших лідерів-пауерліфтерів України та світу.

— Які змагання справили найсильніше враження? Задоволені власними результатами?

— Найбільше запам’ятався турнір у Суздалі. Учасники дійсно були сильними конкурентами. Приїхало багато відомих спортсменів із різних країн, знайшов багато друзів. Загалом результатами задоволений, перше місце — ще попереду!

— Володимире, ви вже відчули смак перемоги, ви впевнені у своїх силах, самодостатні. А чи були у вас поразки?

— Так, двічі програвав російським спортсменам, але після цього ще наполегливіше тренувався. Треба вміти програвати, а головне — після поразки не занепадати духом! Слід пам’ятати, що після поразок будуть ще й перемоги, а відчуття лідерства завжди додають мені упевненості в собі та віри у свої можливості.

— Кому завдячуєте своїми перемогами?

— Щиро вдячний заслуженому тренеру України Тарасові Кириченку, який завжди мене підтримує, вбачає в мені перспективу. Кожну вправу, яку я відпрацьовую, не лише покаже, а ще й порадить, яку літературу слід почитати, щоб більше знати про спортсменів та їхній спосіб життя. Також завдячую нашому декану Віктору Куйбіді, який є для студентів і наставником, і старшим другом. Під час навчання він керівник і мудрий порадник, а після пар переодягається в спортивну форму й залюбки ганяє із студентами у м’яча.

— Що цікавого в планах на майбутнє? Які мрії?

— Наразі готуюся до Чемпіонату країни серед студентів. Також мрію позмагатися на Чемпіонатах України та світу, які відбудуться в 2015 році. Нещодавно був травмований, тому готую свій організм до навантажень дуже серйозно. Хочу сказати, що для спортсмена значно важче утримати результат. Мрію стати чемпіоном світу, хоча й знаю, що серед пауерліфтерів конкуренція досить велика. Мені 25, а це саме той період, коли спортсмен здатний на нові рекорди. Основні конкуренти — представники Росії. Там фінансування краще, та й серйозніше ставляться до цього виду спорту. В Україні пауерліфтинг слабо фінансується державою. На чемпіонати їжджу за свій кошт, інколи тренер надає фінансову допомогу. Хотілося б, щоб держава більше дбала про нас, спортсменів. Адже в Україні багато здібних молодих юнаків, які можуть прославити нашу державу своїми спортивними здобутками. Мрію, щоб обраний мною вид спорту було внесено до олімпійських змагань.

Людмила Левченко

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу