3 липня у МОНмолодьспорту відбулося засідання Центрального Організаційного комітету з питань підготовки та проведення Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» та Організаційного комітету ІІІ етапу гри.

Захід проведено під головуванням заступника міністра освіти і науки, молоді та спорту Бориса Жебровського. На засіданні присутні заслухали інформацію про впровадження Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» та результати ІІ (обласного) етапу.

Так, у 2010 – 2011 роках Українським державним центром позашкільної освіти та Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти проведено Всеукраїнський конкурс на кращий зразок прапора, емблеми, девізу та пісні гри «Зірниця», на який  надійшло 1425 робіт із 24 регіонів України. За результатами цього конкурсу було визначено символіку гри. Автори-переможці:

– прапору та девізу – Маслюк Олександр Петрович, учитель образотворчого мистецтва Тимошівської ЗОШ І – ІІІ ступенів Михайлівського району Запорізької області,

– емблеми – творча група гуртка «Графіка» Золотоніського будинку дитячої та юнацької творчості Черкаської області (керівник Носуля Віталій Іванович),

– гімну – Горлівський міський Палац дитячої та юнацької творчості Донецької області (автор тексту Шевченко Ірина Леонідівна, методист Палацу; автор музики Бондаренко Олександр Сергійович, керівник гуртка шоу-студії «Сум багера»).

Нагадаємо, що презентація символіки гри відбулася 19 квітня 2011 року на базі Миколаївського муніципального колегіуму.

Окрім того, було проведено такі заходи:

Всеукраїнський науково-практичний семінар «Військово-патріотичні ігри як засіб виховання громадянина та патріота України» за сприяння Молодіжної громадської організації «Київський клуб «Червона Зірка» (керівник Таранець Владислав Володимирович);

– міжвідомчий методичний семінар «Стан патріотичного виховання учнівської молоді та впровадження Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» за сприяння Міжнародного благодійного фонду «Військове братерство» (керівник Котирло Олександр Вікторович);

– Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми патріотичного виховання молоді в сучасних умовах»;

–  засідання робочої групи з розроблення критеріїв оцінювання конкурсів, змагань та естафети Всеукраїнської гри «Зірниця».

У березні 2012 року розпочалися перший та другий етапи Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця».

Так, можна констатувати, що впевнений старт гри «Зірниця» відбувся. Результати районних та обласних етапів свідчать про зацікавленість і активну участь навчальних закладів у грі. Учасники демонструють високий рівень фізичної підготовленості, практичні вміння і навички поведінки в екстремальних ситуаціях, успішно справляються із завданнями, конкурсами та естафетами.

На високому організаційному рівні відбулися обласні етапи Всеукраїнської гри в Хмельницькій, Волинській Запорізькій, Полтавській Луганській, Миколаївській областях та у м. Києві. До проведення активно долучилися місцеві осередки Товариства сприяння обороні України (Голова – Тімченко Віктор Миколайович) та Товариства Червоного Хреста України (Президент – Усіченко Іван Гнатович).

За цей період до Всеукраїнської гри долучилися понад 200 тисяч дітей.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів з підготовки та відзначення у 2012 році 70-річчя від дня створення підпільної молодіжної організації «Молода гвардія» фінальний етап гри «Зірниця» присвячено саме цій героїчній події. Виходячи з цього, виконання більшості заходів покладено на Луганську облдержадміністрацію. Під час підготовки плану організаційних заходів враховано пропозиції Луганської облдержадміністрації, Міністерства оборони України та матеріали засідання оргкомітету з підготовки та відзначення у 2012 році 70-річчя від дня створення підпільної молодіжної організації «Молода гвардія».

Згідно з Положенням про Всеукраїнську військово-патріотичну спортивну гру «Зірниця» одним із завдань Організаційного комітету було визначення місця та строків проведення фіналу гри. До слова з цього питання був запрошений Сергій Єременко, заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Луганської обласної державної адміністрації, який запропонував провести фінальний етап гри в оздоровчому комплексі Криму, який неодноразово визнавався кращим табором в Україні.

Обговоривши варіанти проведення гри  на території оздоровчого табору, присутні прийняли рішення про залучення військових інструкторів до організації гри, що забезпечить виконання усіх умов змагання.

Із інформацією про затвердження персонального складу головної суддівської колегії ІІІ фінального етапу Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Зірниця» виступив директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олександр Удод. Відповідно до Положення про  Всеукраїнську військово-патріотичну спортивну гру «Зірниця» Інститутом підготовлено персональний склад головної суддівської колегії (далі – ГСК), яка включає мандатну та апеляційну комісії, секретаріат, комендантську групу, суддів на етапах. Під час підготовки складу ГСК враховано пропозиції Міністерства оборони України, Луганської обласної державної адміністрації, обласних осередків Товариства сприяння обороні України, Товариства Червоного Хреста України.

Директор Кримського республіканського Центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Петро Дибов поінформував присутніх про забезпечення змістовного дозвілля на період проведення фіналу гри «Зірниця». Зокрема, за його словами, заплановано проведення екскурсії до Балаклави, Мамаєвого Кургану та Севастополя з метою ознайомлення юних учасників з місцями бойової слави на території АРК.

 Передбачається, що фінал гри відбудеться 25 – 29 вересня 2012 року, а основні підготовчі завдання будуть виконані до 11 вересня, орієнтовної дати проведення наступного засідання Оргкомітету.

Борис Жебровський запропонував відзначити переможців гри «Зірниця» біля Вічного вогню в Севастополі, залучивши до участі в урочистій церемонії і військове командування, і ветеранів Великої Вітчизняної війни.

 

За матеріалами прес-служби МОНмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу