Вакцину від інфаркту, за допомогою якої можна знизити загрозу цієї клінічної форми ішемічної хвороби серця на 90 %, розробив науковий колектив із Гарвардського інституту стовбурових клітин (Harvard Stem Cell Institute).

Технологія спрямована на ген PCSK9, що впливає на роботу печінки. Саме порушення в роботі печінки призводять до збільшення в серцево-судинній системі концентрації холестерину, відкладення якого на внутрішніх стінках судин призводить до загрози виникнення інфаркту.

“Наша терапія пропонує вплив на ген”, – заявив один із керівників досліджень професор Кіран Мусунуру. Досліди проводили на мишах. Протягом кількох днів вченим вдалося знизити на 40 % рівень холестерину в їхній крові.

“Вакцина здатна, за нашими розрахунками, знижувати загрозу інфаркту на 30-90 %”, – наголосив Мусунуру. Він повідомив, що препарат створений на основі вивчення особливої форми мутації гена PCSK9, що має до 3 % населення землі. Мутований ген підтримує низьку концентрацію холестерину в крові людини.

“Механізм недопущення інфаркту вже створений самою природою, – зазначив професор із Гарварду. – При цьому він не має негативних побічних ефектів”.

На думку фахівців, щеплення від інфаркту буде готове до масового використання вже протягом найближчих 10 років.

За матеріалами  espreso.tv

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу