Студентка стала мамою совеняти - 23971383Маленьке скуйовджене совеня з величезними жовтими очиськами – “трофей”, здобутий мамою студентки ветеринарного факультету Кіри Аліфонової в битві з котами. Повертаючись з роботи, жінка побачила під власними вікнами незвичайне побоїще: безпорадне пташеня сови, розчепіривши крила, шипить і кричить, намагаючись відігнати від себе зграю котів. Серце жінки здригнулося: вона не змогла пройти повз це і забрала совеня додому.

– Спершу воно і на нас кидалося, – усміхається Кіра. – Мабуть, було дуже налякане і не довіряло. Але потім “оцінило” домашню атмосферу і звикло.

Пташеня виявилося “дівчинкою” і, мабуть, тому так швидко пристосувалося до статусу домашнього улюбленця. Дуже швидко крилате створіння розставило пріоритети в сімейних стосунках: головна – Кіра, хоча годує його мама; кішку Анфісу пташка вирішила обходити десятою дорогою, пам’ятаючи трагічну зустріч із котячою зграєю, пекінеса Дану взагалі не помічає через  дрібні розміри, а з дворняги Кексі совеня просто грається: будить собаку – підлітає, хапає за вухо і відлітає. Людські правила життя хитра пташка теж перейняла швидко: бутерброди бере тільки з тарілки і спить тоді, коли і люди, а не вдень, як годиться совам.

Для своєї вихованки Кіра довго не могла вигадати ім’я. Допомогла однокласниця, запропонувавши назвати сову Левконією.

– Я не знаю, що означає це ім’я. Але воно цікаве і красиво звучить, – каже студентка.

До речі, “левконія” з грецької мови перекладається як “світла, яскрава”.

За словами господині, кулінарні уподобання сови – добові курчата, яких для неї спеціально замовляють із Києва. Любить поласувати і мишенятами, але таке “свято” для неї влаштовують рідко, надто дорого коштує цей совиний делікатес.

– Загалом совеня робить собі заначки, – сміється Кіра. – Залишки їжі ховає в двох місцях: за шафою і вгорі, над кухонною витяжкою. Коли сідаємо за стіл, а для Левконії ми нічого не запасли, то вона  дістає свої запаси і теж їсть, навіть коли не голодна. Ну, а якщо “заначки” немає, спокійнісінько може взяти бутерброд зі столу або відібрати м’ясо в собаки.

Левконія дуже любить гостей, щоправда, багато залежить від ступеня сонливості: якщо хоче спати, то залюбки позує для фото і дає себе погладити. А якщо активна – намагається триматися від людей подалі.

За матеріалами: КП

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *