Визначити групу крові можна безкоштовно - den donoraЗавтра, 14 червня у Всесвітній день донора крові з 16:00 до 19:00 біля арки Дружби народів Київський міський центр крові і Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Асоціація молодих донорів України» проведуть акцію «Краплина життя – це я». Під час заходу всі охочі зможуть визначити свою групу крові, а також залишити свої дані для бази даних донорів України. Про це повідомив головний лікар Київського міського центру здоров’я Отто Стойка.

Він нагадав, що Всесвітній день донора крові відзначається щороку в різних країнах світу. Метою цієї події є підвищення обізнаності людей про потребу в безпечній крові та її компонентах для рятування людських життів.

Програма ВООЗ із безпеки переливання крові спрямована на створення в країнах умов для загального доступу до якісної, відповідної крові і продуктів крові для переливання, їх належного використання, безпеки донорів крові та пацієнтів.

У світі щодня помирають 800 жінок від ускладнень вагітності і пологів. Майже всі ці випадки відбуваються в країнах, що розвиваються. Масивна кровотеча під час пологів є головною причиною материнської смертності, захворюваності та інвалідності, проте забезпечення доступу до безпечних запасів крові, проведення переливань крові і досі залишаються головними проблемами в багатьох країнах світу.

Отто Стойка наголосив, що в Києві випадки материнської смерті в пологах за рік поодинокі. Завдяки донорам крові пологодопоміжні заклади повністю забезпечені цільною донорською кров’ю та її продуктами.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *