Нещодавно в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини відбувся щорічний фестиваль педагогічної творчості, який уже 24 роки є невід’ємною частиною навчально-виховного процесу цього вишу. Команди чотирьох навчально-наукових інститутів університету продемонстрували свою педагогічну майстерність, креативність, розмаїття студентських талантів.

Тематика фестивалю в попередні роки була присвячена вшануванню спадщини відомих вітчизняних педагогів, діячів культури, актуальним проблемам педагогічної науки. Нині, з нагоди 200-річчя від дня народження великого українського і світового поета, художника, нашого національного генія Тараса Шевченка, свято було приурочене його ювілею.

Згідно із програмою фестивалю першою частиною виступів була презентація інститутів, що визначалась оригінальними постановками. Студенти влучно продемонстрували творчі якості педагога та яскраво представили кожну спеціальність.

Під час фестивалю команди по черзі відгадували твори Шевченка, сюжети яких зображено на дитячих ілюстраціях, і декламували уривки з них; демонстрували акторську майстерність, інсценізуючи задані життєві ситуації; по черзі ставали своєрідними диригентами щоденного великого учнівського хору, показуючи уміння та навички роботи з публікою під час конкурсу «Робота із залою», що викликав у глядачів море сміху та безліч позитивних емоцій.

Один із найцікавіших етапів фестивалю – домашнє завдання на тему «Шевченко і сучасність». Саме тут студенти мали прекрасні можливості розкритися як справжні творчі особистості. Завдання для команд – продемонструвати акторську майстерність, проявити креативні здібності, сценічну культуру, уміння фантазувати через дійство, що розкриває багатогранність творчості відомого українського поета Тараса Шевченка у сучасному вимірі.

Фестиваль став яскравою демонстрацією педагогічної культури студентів, їхнього оволодіння знаннями і вміннями, що знадобляться у майбутній фаховій діяльності.

Прес-центр УДПУ

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу