Найстаршій абітурієнтці - 66 років - 41Зовнішнє незалежне оцінювання з кожним роком дорослішає. З’являється дедалі більше осіб старшого віку, які бажають перевірити свої знання.  Що існують певні проблеми проходження ними ЗНО, в Українському центрі оцінювання якості освіти помітили ще в 2009 році, – каже директор УЦОЯО Ігор Лікарчук.

На сторінці у Facebook очільник центру оцінювання повідомляє, що ще  в 2010 пропонував приділити особливу вагу цьому питанню: “…Почав пропонувати тодішньому новопризначеному міністру Дмитру Табачнику вжити низку випереджувальних заходів”.

Зокрема йшлося про запровадження вибіркової плати за участь у ЗНО. Однак пропозицію тоді відхилили – ділиться з читачами профілю Ігор Леонідович: “На жаль, у період 2010-2014 років до нормативних документів, які регламентують проведення ЗНО, жодних змін у частині ліквідації цієї проблеми внесено не було. Тому й маємо факт, що на сьогодні учасниками ЗНО є 237 абітурієнтів, які народилися у 1948-1971 роках. Тобто, найстаршій абутурієнтці цього року виповнилося чи має виповнитися 66 років. Ми добре знаємо, що серед абітурієнтів старшого віку є шкільні учителі, викладачі ВНЗ, батьки, дідусі та бабусі майбутніх абітурієнтів, репетитори, журналісти і навіть працівники методичних кабінетів відділів освіти. Але для формальної заборони їхньої участі в ЗНО ми не маємо жодних підстав”.

Також Ігор Лікарчук повідомив, що під час підготовки до другого читання проекту Закону України “Про вищу освіту”  пропонував робочій групі додати до тексту норму, яка хоч би частково давала змогу вирішити це питання. Однак, чи врахували цю пропозицію в останній редакції проекту, який розглядатимуть у ВР уже цього  тижня, директор УЦОЯ наразі не може повідомити.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *