Нещодавно  постачальник супутникових карт і фотознімків Skybox повідомив про угоду з Google ціною півмільярда доларів. Редакція Mashable розібралася, чому велика ІТ-компанія виклала такі гроші за стартап, про який мало хто чув.
Сім років тому, коли корпорація Google ще не збиралася купувати стартап Skybox за $ 500 млн готівкою, засновник проекту Ден Беркеншток націлився на значно скромніший приз – $ 20 млн у змаганні для студентів, організованому Google.
Наприкінці 2007 року Google анонсувала конкурс Lunar X Prize для команд ентузіастів, які готові висадити літальний апарат на Місяць, зняти там кілька фотографій і відеороликів високої якості  та передати їх на Землю. Приз за всі ці дії становив $ 20 млн. Мета конкурсу була простою – відродити колишній інтерес до підкорення космосу серед нового покоління розробників, інженерів і підприємців.
Беркеншток на той момент вже три роки як отримував PhD в галузі інженерії в Стенфорді. Він зібрав групу студентів, знайшов кількох інвесторів і вирішив стати учасником цього незвичайного змагання.
Підприємницький дух і вміння «горіти ідеєю» виділяли Дена Беркенштока серед однолітків.
Але все пішло не зовсім так, як було задумано. У 2008 році трапилась економічна криза, і ті, хто вкладав у розробки, пов’язані з Місяцем (зокрема і в Стенфорді), змушені були відмовитися від фінансування програм: гроші були потрібні всім, і не для підкорення космосу.
Але молодий підприємець і вчений не опускав рук. Він об’єднав свої зусилля з двома іншими стенфордськими студентами – Джоном Фенвіком (який устиг відслужити в ВВС США) і Джуліаном Менном (засновником Astronautical Development). Трохи пізніше до них приєдналася Чінг-Ю Ху, яка працювала аналітиком у JP Morgan. Разом вони запустили проект Skybox. Сталося це на початку 2009 року.

У процесі роботи і регулярних випробувань команда перейшла до супутників вагою 90 кг. На такі супутники можна було встановлювати комп’ютерне та телескопічне устаткування для отримання якісних фотознімків і передачі їх із космосу на Землю.

Запуск супутника та перші результати його роботи вразили потенційну аудиторію. До команди стартапа почали звертатися перші клієнти. Особливо зацікавилися новинкою аерокосмічні та супутникові компанії, кілька ІТ-фірм. Джерела, близькі до Skybox, стверджують, що серед тих, хто зв’язувався з командою стенфордського стартапу, були представники Facebook і Amazon, а також Apple (більше цікавилися можливостями супутникової фотозйомки для свого картографічного сервісу).
І хоча Google не була єдиною компанією, зацікавленою в покупці Skybox, угода з нею була логічним кроком. Корпорація стала одним із ранніх покупців послуг Skybox. Сам стартап розмістив свої виробничі потужності в Маунтін-В’ю, неподалік від штаб-квартири Google.
Єдиний, хто все-таки виграв змагання своєї мрії, відзначає оглядач Mashable, – це Беркеншток. Щоправда, тепер його приз від Google не $ 20 млн, а $ 500 млн.

За матеріалами  internetua.com

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу