23 – 29 червня в місті Освего (штат Нью-Йорк, США) в університеті SUNYOSWEGO відбувся фінал Міжнародного конкурсу наукових і мистецьких робіт учнів «Genius».

З 2011 року Україна є повноправною країною-учасницею конкурсу. Організатором національного етапу в Україні є Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (НЕНЦ) Міністерства освіти і науки, молоді та спорту.

Науковці змагалися за категоріями: екологія та біорізноманіття; стан навколишнього середовища (повітря, води, ґрунту); ресурси та види енергії; екологія людини; особлива проблема: усунення нафти з води.

Митці боролися за першість за категоріями: концептуальний дизайн плакату; короткометражний фільм; сатирична ілюстрація; цифрові ЗМІ; фотографія.

Цьогоріч до участі у фіналі конкурсу «Genius» запрошено 386 учасників із 46 країн світу та 32 штатів США. Загальною тематикою конкурсу є екологія в усіх її аспектах (екологія людини, біорізноманіття, поліпшення навколишнього середовища тощо).

Честь України на Міжнародному конкурсі захищали переможці національного етапу 2012 року.

Індивідуальний проект «Модифікація природних сорбентів України і можливості їх дослідження» представляла Христина Ганзюк, вихованка Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру,  учениця 10 класу Технологічного багатопрофільного ліцею м. Хмельницького, яка виборола «бронзову» медаль.

За  командний проект «Ефект попкорну – отримання високодисперсних порошків за допомогою мікрохвильової обробки» Марія Леонова та Анастасія Руда, вихованки Дніпропетровського обласного еколого-натуралістичного центу,  учениці 11 класу Комунального закладу освіти «Хіміко-екологічний ліцей» м. Дніпропетровська, нагороджені «бронзовою» медаллю.

Додаткова інформація про конкурс та умови участі на сайті НЕНЦ: www.nenc.gov.ua

 

За матеріалами прес-служби МОНмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу