Динозаври не були ні теплокровними, як сучасні ссавці та птахи, ні холоднокровними, як рептилії чи амфібії. Дослідження американських учених свідчать про те, в організмах цих древніх ящурів поєднувалися обидва принципи обігріву тіла.

Палеонтологи і біологи з університетів штатів Нью-Мексико й Арізона стверджують, що динозаврів, які населяли Землю мільйони років тому, слід зараховувати до особливої категорії живих істот, яку вони називають мезотермічною, тобто середньою між теплокровними і холоднокровними.

Вчені проаналізували структуру кісток 381 виду тварин, серед них – 21 виду динозаврів, зокрема тиранозаврів, аллозаврів і троодонів, і дійшли висновку, що темпи зростання древніх ящурів були середніми – більш високими, ніж у холоднокровних, але більш низькими, ніж у теплокровних.

“Наші результати показують, що метаболізм динозаврів не є характерним ні для теплокровних, ні для холоднокровних організмів. Вони функціонували не так, як ссавці чи птахи, і не так, як рептилії та риби”, – наголосив еволюційний біолог з Університету штату Арізона Брайан Енквіст.

Як стверджують вчені, динозаври частково обігрівали свої тіла самостійно, як теплокровні, а частково покладалися на довкілля – подібно до холоднокровних.

За словами дослідників, тварини, які використовують цю стратегію, є і серед сучасних мешканців Землі. До цієї категорії належать деякі види акул, тунця, шкіряста черепаха, а також качкодзьоб і єхидна.

За матеріалами  сайту gazeta.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу