До Одеського національно­го політехнічного універ­ситету на запрошення ректо­ра Геннадія Оборського завітав професор університету Утрех­та Герард  ‘т Хоофт – лауреат Нобелевської премії з фізики 1999 року. На урочистому засі­данні вченої ради йому було при­своєне звання почесного доктора університету. У вступній промо­ві завідувач кафедри теоретич­ної і експериментальної ядерної фізики Одеського національного політехнічного університету про­фесора Віталій Русов був про­ведений короткий огляд досяг­нень Нобелівського лауреата в розробці голографічного підходу до теорії слабких взаємодій, які істотно розвинули уявлення фі­зиків про можливості утворення єдиної теорії поля. З промовою виступив і сам Герард  ‘т Хоофт. На кафедрі теоретичної та експе­риментальної фізики універси­тету відбувся науковий семінар, на якому з доповідями виступи­ли вчені й аспіранти кафедри. В обговоренні досягнутих резуль­татів активну участь взяв гість із Нідерландів.

Візит професора Герарда  ‘т Хоофта в Україну та Оде­су – це свідчення високих до­сягнень вчених школи теоретич­ної й експериментальної ядерної фізики Одеського політехнічно­го університету і взагалі україн­ських фізиків-теоретиків.

– Фізика – інтернаціональ­на наука, – зазначив почесний гість. – Тому фізики з різних країн можуть зустрітися в будь-якій точці світу і їм буде про що поговорити.

За матеріалами прес-служб МОНмолодьспорту, навчальних закладів

«Освіта України» № 25

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *