Попри програш своєї команди на чемпіонаті світу з футболу, делегація Іспанського національного інституту аерокосмічних технологій прибула до Національного університету “Львівська політехніка” в доброму настрої. Європейське космічне агентство доручило фахівцям Іспанії вивчити можливості Державного космічного агентства України проводити космічні дослідження Землі, зокрема, на базі наукових і навчальних закладів нашої країни.

Вітаючи гостей з Піренеїв, проректор університету з наукової роботи професор Зорян Піх зазначив, що “Львівська політехніка” має солідний науковий багаж із космічної тематики. Директор науково-дослідного та проектно-конструкторського інституту електронної вимірювальної та обчислювальної техніки Віктор Ткаченко зазначив, що прилади, розроблені львівськими фахівцями, успішно працюють на кількох українських супутниках Землі, тому ця робота має європейські перспективи.

Своїми думками та пропозиціями щодо реалізації європейського проекту Twinning поділилися заступник начальника управління спеціальних програм Державного космічного агентства України Микола Демиденко, директор департаменту іспанського космічного агентства “Інта” Мануель Альфонсо Мулеро Валенсуела, керівник підрозділу з питань дистанційного зондування Землі Алісія Фернандес-Ренау Гонсалес-Анлео. Вони повідомили, що в липні цього року у Києві відбудеться “круглий стіл”, на якому іспанська сторона доповість, які саме установи України будуть залучені до практичної реалізації однієї з важливих європейських космічних програм “Горизонт-2020”.

Директор Інституту геодезії “Львівської політехніки” професор Корнилій Третяк розповів, що іспанське космічне агентство має особливий інтерес до проблем дистанційного зондування Землі, зокрема, створення навігаційної системи “Галілео” як альтернативи американській системі GPS та російській Глосар. Інститут геодезії виступає як користувач цих систем. Водночас його науковці та інженери взялися за створення мережі перманентних станцій для моніторингу Олеського родовища сланцевого газу. При його видобутку методом гідророзриву шарів залягання можлива деформація земної кори, і ці процеси збираються моніторити львівські політехніки.

Прес-служба Національного університету “Львівська політехніка”

 

смешиваю со сметаной.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу