Днями випускники Приазовського державного технічного університету публічно захистили дипломні проекти, теми для яких запропонували  металургійні гіганти ПАТ «ММК ім. Ілліча» та ПАТ «МК «Азовсталь».

Як розповів проректор із науково-педагогічної роботи Приазовського державного технічного університету Олександр Чейлях, хлопці до написання цих робіт йшли п’ять років, будучи учасниками інноваційних освітніх програм «Іллічівська перспектива» та «Школа-виш-комбінат». За сім років реалізації цих проектів у них узяли участь понад 200 осіб.

«Ці роботи  – одні з кращих серед магістерських. Може, сьогодні вони не повністю готові до впровадження, але хлопці отримують рекомендації і з роками вже на виробництві продовжують більш детальне вивчення теми. Адже зараз дуже жорсткі умови прийому на роботу, тому ми й створили цей проект, що не має аналогів в Україні», – пояснив він.

Проекти представили до захисту випускники металургійного факультету:

1. Віктор Литвинов – «Розробка технології виробництва низьковуглецевої сталі для автомобілебудування з використанням засобів позапічної обробки».

2. Данило Диденчук – «Дослідження впливу РЗМ на фізико-хімічні властивості залізо-вуглецевих сплавів з метою підвищення якості сталі».

3. Михайло Щеглов з темою: «Дослідження впливу параметрів термозміцнення з прокатного нагріву в умовах ТЛЦ ПАТ «МК «Азовсталь» на комплекс механічних властивостей товстолистового прокату з високоміцної конструкційної сталі».

4. Поганих Петро з темою: «Дослідження факторів, які впливають на насичення конвертерної сталі азотом, та розробка технології, що сприяє запобіганню надходження азоту в метал».

5. Педченко Євген з темою: «Проект будівництва киснево-конвертерного цеху в умовах ПАТ «МК «Азовсталь» із метою отримання трубних марок сталей».

Варто зазначити, що під час роботи над проектом Данило Диденчук узяв участь у створенні нових марок сталі – 17 ГСУ і 09К2ФП, які значно міцніші за ті, що традиційно застосовуються.

«Нова сталь містить марганець і ванадій, до складу також додається ітрій. Він забезпечує металу велику ударну в’язкість. Це дає змогу використовувати сталь трубної марки в досить холодних умовах – при -40°С. З економічного погляду, у виробника підвищиться конкурентоспроможність, навіть на тлі того, що при впровадженні нової технології виробництва сталі її собівартість незначно, але підвищиться, порівняно з наявними технологіями», – роз’яснив комісії Данило, захищаючи проект англійською мовою.

Віктор Литвинов розглядав впровадження на металургійному комбінаті Ілліча нової технології виробництва низьковуглецевої сталі, що протягом останніх років активно застосовується в автомобілебудуванні. У сучасному світі її виробляють тільки на деяких комбінатах: 3 працюють у Російській Федерації, 1 – в Китаї і 1 – в Бельгії.

«Усі проекти цікаві. Мені здається, ідея модернізації виробництва дуже цікава, вона дорога, звісно, але перспективи того варті. Це не означає, що ми одразу модернізуватимемо свої агрегати, але ми неодмінно візьмемо цей проект на замітку. Комбінат теж виробляє автосталь, тільки іншої марки. Слід вирахувати всі економічні витрати – і мене, до речі, сьогодні порадувало, що хлопці охопили не лише наукову складову, а й не забули про фінансову сторону своїх проектів», – запевнив провідний інженер сталеплавильного виробництва «ММК ім. Ілліча» Ігор Милиця.

Як повідомили на металургійному факультеті, щорічно в рамках інноваційного проекту «Іллічівська перспектива» маріупольські металургійні гіганти замовляють для розробки студентів ПДТУ до 10 проектів.

«Нашою головною метою було вийти за рамки стандартної освіти, щоб дати не тільки знання, а й найголовніше – компетенцію. Адже в ході навчання хлопці проходять посилену практику. І як показали роки, зараз більшість з них працюють майстрами і старшими майстрами, є заступник начальника і начальник цеху, і навіть заступники директорів», – зазначив він.

Так, металургійний комбінат Азовсталь і ПДТУ, будучи учасниками міжнародного освітнього проекту ТЕМПУС (TEMPUS), вирішили підлаштувати програму та особливості проекту «Школа-ВНЗ-комбінат» під ті стандарти, за якими працюють в європейських країнах.

Прес-центр «Приазовський державний технічний університет»

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу