Нові садочки не вирішують проблеми дефіциту місць - IMG 3853Щороку дошкільнят більшає на 50-60 тисяч – такі дані наводить Міносвіти. Щоб впоратись із попитом, у регіонах будують нові ДНЗ та відкривають додаткові групи. Але навіть із такими програмами подолати дефіцит не можуть.

За інформацією Міністерства освіти і науки України, щороку в Україні будують нові дошкільні навчальні заклади, а ще в комунальну власність повертають ті, які забрали за попередньої влади під різноманітні установи чи фірми.

Зокрема, за даними Державної служби статистики України, за останні 4 роки (2010-2013) мережа дошкільних навчальних закладів збільшилась на 1172 заклади. А кількість дітей у дитсадках – на 256 тис. 927 осіб.

Торік в Україні почали працювати 12 новозбудованих дитячих садочків. 97 – відновили свою дошкільну діяльність і ще 47 повернули в комунальну власність, але поки що там очікується ремонт і реконструкція. У планах на цей рік – створити в Україні ще 50 тисяч місць у ДНЗ для дітей раннього та дошкільного віку, звісно, за умови фінансування.

У Києві заплановано відновити діяльність 12 ДНЗ на понад тисячу місць, а також у Департаменті освіти і науки КМДА обіцяють відновити 70 непрацюючих раніше груп. Це ще майже півтори тисячі місць. Зазначимо, нині на 100 місць у дитсадках столиці припадають 122 дитини.

Переповнені групи і у дитсадках поблизу Києва – в Ірпені. Однак тут додаткові групи навіть відкривати ніде. Деякі дошкільні заклади вже й так обладнані двоярусними ліжками. Міська влада наразі розробила проект нового дитячого садочка на 130 місць. У планах – відведення ділянок під ще два. Щоправда, коли задумане почнуть втілювати в життя, чиновники не прогнозують, бо шукають на реалізацію проектів гроші. Новий навчальний рік це місто розпочне ще зі старими дошкільними закладами.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *