Daily Archives: 02/11/2018

Творчі проекти та без домашнього завдання: екпериментальна школа на Волині

У Ківерцях Волинської області працює експериментальна школа. Про це йдеться у сюжеті «12 Каналу».

«Із творчими проектами та без домашнього завдання. Так навчаються учні експериментальної школи в Ківерцях. За такими принципами працюють із 2006-го. Директорка каже: довго шукали метод, який би вирізняв їх навчальний заклад. Таким чином натрапили на авторську школу Миколи Гузика», – йдеться у сюжеті

 

Студенти ЖНАЕУ ознайомилися з напрямками діяльності ГУ Держпродспоживслужби в області 

У приміщенні Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області   відбулась зустріч керівництва та спеціалістів управління безпечності харчових продуктів та  ветеринарної медицини  із студентами факультету ветеринарної медицини Житомирського національного агроекологічного університету.

Нагадаємо,  нещодавно у Житомирському національному агроекологічному університеті з’явилася ще одна нова спеціальність – «Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза», випускники якої отримають кваліфікацію «лікар ветеринарної медицини з ветеринарної гігієни, санітарії та експертизи» ОС «Магістр» і у  майбутньому зможуть працювати в лабораторіях ветеринарно-санітарної експертизи, супермаркетах, м’ясокомбінатах, молокозаводах, пунктах держконтролю на кордоні і транспорті, та зокрема, в установах, які відносяться до сфери  управління Держпродспоживслужби.

Майбутні спеціалісти прибули на зустріч у супроводі представників викладацького складу факультету  –  доктора ветеринарних наук, професора Соколюка Василя Міновича та доцента кафедри, кандидата ветеринарних наук  Фурман Світлани Володимирівни.

Під час заходу спеціалісти управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ознайомили учасників зустрічі з основними напрямками діяльності управління, повноваженнями державного інспектора та державного ветеринарного інспектора, поділились досвідом у частині здійснення заходів державного нагляду за операторами ринку та дій у випадку ускладнення епізоотичної ситуації тощо.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

Сергій Квіт провів для викладачів Ізмаїльського ДГУ семінар щодо забезпечення якості освіти в університеті

29 жовтня в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті відбувся семінар «Внутрішня система забезпечення якості освіти в університеті», який провів екс-міністр Міністерства освіти і науки України, директор Центру забезпечення якості освіти Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сергій Миронович Квіт. Захід відбувся за підтримки Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP), що реалізується Американськими радами з міжнародної освіти.

Під час семінару розглядалися питання про міжнародний та вітчизняний досвід формування університетської системи забезпечення якості освіти, її структуру й основні компоненти. Сергій Миронович наголосив на важливості проведення регулярних опитувань серед студентів та інших учасників освітнього процесу, підвищення кваліфікації викладачів та дотримання правил академічної доброчесності.

За словами Сергія Квіта, забезпечення якості вищої освіти – це справа всієї університетської громади. При цьому важливою умовою створення якісної системи вищої освіти є автономія університету, в тому числі й фінансова. Також у сучасних реаліях розвитку навчального закладу неабияке значення має упровадження нових форм контролю якості знань студентів, створення індивідуальної траєкторії навчання здобувачів вищої освіти та оновлення змісту професійного вдосконалення викладачів.

Напередодні семінару відбулося розширене засідання ректорату ІДГУ, присвячене проблемі вдосконалення системи якості вищої освіти в університеті. Під час засідання ректор ІДГУ Ярослав Кічук вручив Сергію Квіту диплом почесного професора.

 

Віктор Дроздов, начальник навчально-методичного відділу ІДГУ

Третьокласники київської школи № 243 взяли участь у кулінарному майстер-класі в рамках соціальної програми «Абетка харчування»

Учні 3-А класу київської школи №243 взяли участь у кулінарному майстер-класі, який організувала компанія Nestl? в рамках соціальної програми «Абетка харчування» до міжнародного дня шеф-кухаря. Школярам розповіли про важливість збалансованого харчування, користь окремих продуктів задля здорового зростання. Під керівництвом бренд-шефа компанії Nestl? напрямку Nestl? Professional Сергія Шелестова учні приготували смачні та корисні страви.

Захід відбувся 26 жовтня 2018 року у кулінарній академії в Києві в рамках програми «Абетка харчування»  – освітньої соціальної програми, учасниками якої є 1 300 шкіл по всій країні та 330 тисяч школярів молодших класів, віком 6-9 років. У Кулінарній Академії діти приготували крем-суп та злаковий батончик, а також розповіли про омріяні майбутні професії та як харчування впливає на здорове зростання – чому рекомендовано їсти моркву, якщо працювати багато за комп’ютером,  і які вітаміни захищають імунітет майбутнього лікаря.

Залучення дітей до підготовки та приготування їжі сприяє ранньому розвитку правильної харчової поведінки. Тому на практиці діти дізналися як приготувати смачний суп-пюре, який не лише корисний, а й цікавий, адже має два кольори, звідки й назва – «Веселка». Також учні приготували смачний та поживний десерт – злаковий батончик, який швидкий у приготуванні та зручний для того, щоб брати з собою в школу та поїздки.

Мета заходу традиційна для «Абетки харчування»— підвищення рівня обізнаності дітей щодо правил здорового та раціонального харчування. Тема майстер-класу цього року – «Раціональне харчування задля здорового зростання», тому під час заходу учні отримали підказки про те, як краще складати ланч-бокс, які продукти допомагають здоровому зростанню, діти розкрили свої творчі здібності у оформленні власноруч приготованих страв, а шеф-кухар допоміг створити нові поживні та смачні рецепти для дитячого меню, які відтепер учні можуть готувати вдома разом з батьками.

«Кулінарний майстер-клас від «Абетки харчування» — це ідеальна нагода продемонструвати діткам, що корисна їжа – смачна їжа. Ми вдруге проводимо такий майстер-клас, а враження такі ж – позитивні емоції дітей, хороші відгуки дорослих. Все це підтверджує, що наша програма, яка представлена у понад 1300 школах по всій Україні робить правильний внесок у розвиток здорового покоління  — прокоментував Володимир Співак, директор з комунікацій та зв’язків  з громадськістю компанії Nestl? Україна, — Програма «Абетка харчування» в рамках глобальної ініціативи «Nestl? здорові діти» робить свій внесок в покращення якості життя та сприяння здоровому майбутньому. Вона показує дітям, що готувати смачну і корисну їжу — цікаво».

Такі активності в легкій ігровій формі показують дітям важливі принципи правильного харчування. Нові знання, рецепти та набори юних шеф-кухарів допоможуть використати отриманий досвід вдома, сприяючи здоровому харчуванню та збалансованій дієті всієї родини.

Програма «Абетка харчування» є частиною зобов’язання із Створення спільних цінностей щодо сприяння раціональному харчуванню дітей. Компанія прагне допомогти 50 мільйонам дітей зробити життя здоровішим до 2030 року.

Інформаційна довідка.

Програма «Абетка харчування» входить до глобальної програми «Nestl? Здорові Діти» (Nestl? Healthy Kids), яка впроваджена у 84 країнах світу. Така програма є прикладом реалізації стратегії Nestl? Створення спільних цінностей. Учасниками української програми «Абетка харчування» вже стали 1 300 шкіл по всій країні та 330 тисяч школярів молодших класів (6-9 років). Програма отримала високу оцінку провідних фахівців МОН України та є «Схваленою до використання у навчально-виховному процесі загальноосвітніх навчальних закладів» згідно рішення Науково-методичної ради з питань освіти Інституту Інноваційних технологій та змісту освіти МОН України. Програма має гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України». Розроблена за ініціативою Nestl? в Україні навчальна програма для учнів 1-4 класів «Абетка харчування» стала частиною курсу «Основи здоров’я». Головною метою програми є навчити дітей принципам правильного харчування і виховати звичку дотримуватися цих принципів у повсякденному житті. Програма користується популярністю серед українських вчителів і методистів. На їхні чисельні прохання працює сайт www.abetka-healthykids.com.ua, що містить у вільному доступі всі необхідні матеріали і посібники для учнів і вчителів. Завдяки інтерактивним компонентам сайт також є точкою обміну досвідом серед вчителів. Nestl? прагне, щоб «Абетка харчування» знайшла місце у кожному домі майбутнього знавця правильного харчування. Компанія  відкрила канал «Абетка харчування» на YouTube з онлайн-уроками, а також створила захоплюючі ігри, пограти у які можна на сайті програми. Вони сподобаються школярам будь-якого віку. Детально про «Абетку харчування»: www.abetka-healthykids.com.ua або на сторінці у соціальній мережі Facebook.

 

 

МОН вперше проводить конкурс наукових робіт за новими правилами, – Лілія Гриневич

МОН оголосило перший конкурс наукових розробок за держзамовленням за новими правилами – зокрема, відтепер для фінансування робіт переможців не потрібно буде проводити тендерні закупівлі. Це спростить та пришвидшить процедуру надання коштів ученим, чиї роботи будуть визнані кращими та отримають фінансування держави
«У вересні Уряд ухвалив дуже важливу постанову, розроблену МОН. Нею вперше було визначено загальні уніфіковані правила, за якими всі розпорядники бюджетних коштів на науку мають проводити конкурсний відбір наукових розробок. Це потрібно для того, щоб усі учасники мали рівний доступ та умови, а саме проведення конкурсів було прозорішим. Окрім цього постанова скасувала абсурдну з точки зору світової практики процедуру публічних закупівель, яку мали проводити розпорядники після проведення конкурсів та визначення переможців. І зараз ми вперше оголосили конкурс вже за цими, новими правилами. Його переможці отримають кошти на свої проекти значно оперативніше», – пояснила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
Фінансування надаватиметься з 2019 року. Планується, що державою для цього буде виділено близько 19,3 млн гривень.
Відбір розробок буде за такими пріоритетами:
  • інформаційні та комунікаційні технології;
  • енергетика та енергоефективність;
  • раціональне природокористування;
  • науки про життя, нові технології профілактики та лікування найпоширеніших захворювань;
  • нові речовини і матеріали.
У конкурсі можуть брати участь підприємства, установи і організації незалежно від форм власності, що мають в наявності працівників відповідної кваліфікації, обладнання та матеріально-технічну базу у цій сфері.
Дедлайн подачі документів – до 18 год. 3 грудня 2018 року.
Там же розміщені форма заявки та рекомендації щодо її підготовки.
Інформує прес-служба Міністерства освіти і науки України

У Львівському кооперативному коледжі відбулося засідання методоб’єднання викладачів хімії, біології та екології

На базі Львівського кооперативного коледжу економіки і права відбулось засідання методичного об’єднання викладачів хімії, біології та екології  ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Львівської області.

Відкрив засідання заступник директора з навчально-методичної роботи, Ігор Леськів, який від імені директора коледжу, Наталії Зубко, привітав учасників методоб’єднання в стінах навчального закладу, охарактеризував діяльність коледжу, особливості, проблеми та перспективи організації навчально-виховного процесу, ознайомив гостей із навчально-методичним забезпеченням, НМЦ «Укоопосвіта», поділився досвідом, здобутками вишу, та організацією роботи циклової комісії загальноосвітніх дисциплін, відповів на задані питання учасників засідання та побажав плідної праці.

З доповіддю виступила голова методичного об’єднання ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Львівської області Вікторія Телюк, яка ознайомила присутніх із основними напрямами та завданнями роботи методичного об’єднання на 2018-2019 навчальний рік. Вікторія Іванівна акцентувала на важливості таких засідань, які об’єднують для професійного спілкування   викладачів хімії, біології та екології.

Голова циклової комісії загальноосвітніх дисциплін Львівського кооперативного коледжу економіки і права Олена Маньків розповіла колегам про здобутки викладачів циклової комісії.

Під час засідання методичного об’єднання було розглянуто низку питань, внесених до порядку денного та заслухані доповіді: «Особливості викладання хімії, біології та екології в умовах переходу на нові навчальні плани, освітні програми та інтегровані курси дисциплін» – Наталія Сташків (ВСП Технологічний коледж Національного університету «Львівська політехніка»), Зоряна Гавриленко – Бойко (Львівський поліграфічний коледж УАД), «Формування життєзабезпечуючих компетентностей при викладання біології» – Ольга Страхоцька (Львівський коледж індустрії моди КНУТД), «Ознайомлення з навчально – методичною базою викладання хімії, біології та екології у ВНЗ «Львівський кооперативний коледж економіки і права» – Олена Маньків, Людмила Плугіна, Мирослава Бойко, Олександра Андрущак.

Доповідачі  поділилися досвідом роботи з колегами, підготували презентації та демонстраційні матеріали.

Учасники методичного об’єднання обговорили порядок організації та проведення Студентської науково – пошукової конференція з хімії, біології та екології «Світ навколо нас», головною метою якої є формування наукового світогляду, сприяння молодим дослідникам у питанні опанування методології і методами наукового пошуку, що, у свою чергу, сприяє поширенню одержаної інформації серед однолітків, друзів, родичів тощо. Таким чином учасники конференції стають одним з основних джерел професійної орієнтації молоді.

На засіданні методичного об’єднання викладачів хімії, біології та екології були 32 представники з навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Львівщини.

Заходи такого масштабу доцільні та важливі, адже завдяки їм можна не тільки обмінятися

професійним досвідом, а й пізнати для себе щось нове, відкрити нові можливості у підготовці фахівців, збагатитися новими знаннями та практичними навичками роботи зі студентською молоддю.

Засідання пройшло активно, в доброзичливій обстановці. Всі учасники зібрання висловили позитивні відгуки про навчальний заклад та побажали подальшої успішної роботи в обраному напрямку високо оцінили рівень проведення заходу та щиро подякували адміністрації,  голові циклової комісії та викладачам Львівського кооперативного коледжу економіки і права за теплий прийом та плідну співпрацю. Бажаємо учасникам подальших успіхів  та наснаги на освітянській ниві. На завершення зустрічі присутні, зробили фото на згадку.

Матеріал підготував Михайло Голубка, прес-секретар з роботи зі ЗМІ та зв’язків із громадськістю Львівського кооперативного коледжу економіки і права

 

НТУ «ХПІ» отримав золоту медаль за впровадження дуальної освіти та почесне звання «Лідер інновацій в освіті»

НТУ «ХПІ» завоював золоту медаль за впровадження дуальної освіти, а також отримав почесне звання «Лідер інновацій в освіті» на масштабній X міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті».

Виставка проходила 23-25 ??жовтня в Києві під егідою Міністерства освіти і науки. ХПІ показав свої розробки і досягнення, гості заходу могли ознайомитися з напрямками навчання у виші.

Так, в секції «Інновації в змісті і формах освітньої діяльності» була представлена ??презентація завідувача кафедрою «Автомобіле- і тракторобудування» професора Вадима Самородова «Дуальна освіта — новий шлях і засіб для формування й розвитку професійної компетенції майбутніх фахівців». У ній описана суть дуального підходу, який застосовує ХПІ: теоретична підготовка студентів здійснюється на профільних кафедрах університету, а практична — в рамках робочого процесу на виробництві. Це, зокрема, продиктовано тим, що прогрес у машинобудівній галузі йде настільки швидко, що виші не встигають оновлювати навчальне обладнання (стенди, прилади, технології тощо).

За інформацією Вадима Самородова, вперше в Україні дуальна форма навчання в машинобудуванні застосована на Харківському тракторному заводі. Активну участь у впровадженні дуальної форми навчання взяли: ректор НТУ «ХПІ» професор Євген Сокол, завідувач кафедрою «Автомобіле- і тракторобудування» професор Вадим Самородов, генеральний директор ВАТ «ХТЗ» Андрій Коваль, технічний директор ВАТ «ХТЗ» Віктор Пивовар, головний конструктор підприємства Дмитро Каптенков, головний інженер проекту Петро Поліщук, доценти кафедри «Автомобіле- і тракторобудування»: Олексій Ребров і Ніна Павлій. За підсумками ефективної діяльності НТУ «ХПІ» в цьому напрямку, виш отримав диплом і золоту медаль «Інноватика в сучасній освіті» в номінації «Впровадження дуальної освіти — новий шлях і спосіб формування й розвитку професійної компетентності майбутніх фахівців». В ході роботи виставки інтерес до дуальної освіти виявляли університети, коледжі, ліцеї, гімназії та загальноосвітні школи з усіх регіонів України. Намічено співробітництво НТУ «ХПІ» з 28 навчальними закладами країни.

Політех на виставці представив не просто свої кращі напрацювання в сфері вищої освіти, а й завоював почесне звання «Лідер інновацій в освіті» (номінація —  «Інновації в підвищенні якості освіти»). Нагороду отримав професор кафедри соціології і політології вишу Ігор Рущенко. НТУ «ХПІ» також був удостоєний окремого диплома «за активну участь і презентацію інноваційних технологій навчання» та подяки, адресованої проректору з наукової роботи вишу Андрію Марченку «за активну працю та підвищення якості освітнього процесу».

На думку учасників заходу, виставка «Інноватика в сучасній освіті» набуває все більшої авторитетності та масштабності, стає справжнім форумом, на якому відбувається представлення, апробація і обговорення освітніх, наукових, науково-технічних інновацій. Це особливо важливо в умовах реформування загальної та вищої освіти, становлення інклюзивної освіти в Україні.

Довідка: У роботі виставки «Інноватика в сучасній освіті — 2018» взяли участь 545 представників з 25 регіонів України, Чехії, Словаччини, Польщі, США, Болгарії, інших країн. Її супроводжувала насичена тематична програма, що включала конференції, презентації, семінари, майстер-класи, панельні дискусії (всього 68 заходів). Організатор: Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, компанія «Виставковий Світ».

Концепція дуальної освіти спрямована на максимальне зближення студента і роботодавців. В НТУ «ХПІ» проведені зміни в організації навчального процесу в бік підвищення практичної підготовки. Позитивні показники дуальної освіти: організація постійного і взаємовигідного співробітництва університету і роботодавців; залучення кваліфікованого персоналу до педагогічної діяльності (інструктори, викладачі); створення високої мотивації отримання знань і придбання професійних навичок; моніторинг якості надання освітніх послуг у сфері професійної освіти, оновлення освітніх стандартів; високий рівень працевлаштування.

Школярі візьмуть участь у дослідженнях екології Антарктики: рахуватимуть пінгвінів

Українських школярів долучили до дослідження Антарктики – відсьогодні вони рахуватимуть пінгвінів
1 листопада 2018 року, стартував проект з залучення школярів до наукових досліджень екології Антарктики. Його проводить Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ) МОН разом з Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді МОН.
Дослідження, в яких візьмуть участь школярі, – це частина міжнародної програми з моніторингу та прогнозування стану екосистеми Південного океану та запасів антарктичного криля.
«Кінцевою метою дослідження є науково обґрунтована відповідь на запитання: чи популяція криля насправді катастрофічно скорочується і він потребує захисту, як застерігають деякі екоактивісти, чи, навпаки, криля можна беззастережно виловлювати, як переконують промисловці. Порахувати криля в океані дуже непросто. Тому вчені з різних країн домовилися використати стан популяцій пінгвінів як свого роду «барометр» запасів криля, бо саме криль є основною їжею пернатих аборигенів Антарктиди. З успіху розмноження пінгвінячих гніздових пар та виживання пташенят можна буде оцінити доступну їм кормову базу, тобто крилеві запаси на певній території. Для здійснення такого спостереження встановили 54 автоматичні фотокамери довкола узбережжя Антарктиди», – пояснив очільник НАНЦ Євген Дикий.
Він відзначив, що станція Академік Вернадський однією з перших включилась в цю моніторингову програму, розроблену міжнародною Комісією з морських ресурсів Антарктики. Уже третій рік в околицях української станції 3 автоматичні камери знімають «родинні фотоальбоми» пінгвінів. Накопичилося кілька тисяч знімків, які потребують опрацювання та аналізу.
Для цього науковці НАНЦ на чолі з професором Геннадієм Мілінєвським розробили спеціальну методику. За нею вихованці обласних еколого-натуралістичних центрів зможуть з допомогою вчителів обробити фотографії з камер. Зокрема, вони порахують кількість гнізд, початок та кінець гніздування, кількість відкладених яєць, пташенят, які вилупились, та пташенят, які доросли до «підліткового» віку і полишили гніздо.
Всю цю інформацію буде зведено до єдиної бази даних НАНЦ та статистично оброблено вченими. Відтак результати передадуть до Наукового комітету Комісії з морських живих ресурсів Антарктики.
«Так українські школярі зможуть покласти невелику, але власну «цеглинку» до побудови світової науки, взяти участь у справжньому, а не «навчальному» міжнародному науковому проекті, доєднатися до збереження живої природи нашої планети», – підкреслив Євген Дикий.
Варто відзначити, що Україна є однією з 6 країн світу, які здійснюють вилов криля в Південному океані. Нині в цьому регіоні працює українське риболовне судно «Море Содружества».
За інформацією прес-служби МОН

21 листопада – Всесвітній День Гідності в Україні планують зробити наймаштабнішим у Європі

До Всесвітнього дня гідності та державного свята Дня Гідності та Свободи – 21 листопада 2018 року EdCamp Ukraine запрошує школи долучитись до уроку-дискусії.

Зареєструватись на подію можна до 6 листопада включно за цим посиланням та пройти підготовчий вебінар.

Організатори зазначають, що Усі, хто пройдуть підготовчий вебінар, отримають спеціально розроблений робочий зошит для учнівства, а за надісланими підсумками про проведення уроку буде розіграно 12 комплектів (по 45 книг у кожному) для заснування і розвитку книжкових лабораторій змін “Зі сторінок у життя” у межах ініціативи #книгоНУШ“, – зазначають організатори.

Подія передбачає:

  • оновлений антикорупційний урок від ПРООН в Україні в Україні, який допоможе зрозуміти, чому корупція – це негідні вчинки та як можна їй протидіяти;
  • марафон написання листів від Amnesty International Ukraine на підтримку дітей кримськотатарського активіста Еміра-Усеїна К?ку (якого незаконно утримують у російській в’язниці), сміливого народу сенгвер (який у Кенії бореться за збереження своїх домівок) та активістки Геральдін Чакон з Венесуели (яка сміливо бореться за права дітей і підлітків);
  • презентації історій про досягнення жінок від Представництва в Україні Фонду імені Гайнріха Бьолля, що допоможуть привернути увагу до видимості і гідності жінок;
    відеосвідоцтва жертв Голокосту й Голодомору від USC Shoah Foundation і Zachor Holocaust Remembrance Foundation, які можна використовувати з навчально-виховною метою

Заходи відбуватимуть з 21 листопада до 9 грудня.

Більш детально можна дізнатись у документі за посиланням: https://bit.ly/2RosxOW

 

Документи на конкурс у НАЗЯВО подали 119 кандидатів – МОН оприлюдило список

31 жовтня 2018 року, завершився прийом документів у члени Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Загалом до Конкурсної комісії надійшло 119 заявок.

Список осіб, які своєчасно подали документи для участі в конкурсі, можна переглянути за посиланням.

Наразі відбуватиметься вивчення Конкурсною комісією поданих документів, перевірка їх на відповідність кваліфікаційним вимогам та формування списку кандидатів у члени агентства. Наступними етапами конкурсу будуть:

• оприлюднення списку та відомостей про кандидатів у члени агентства на офіційному веб-сайті МОН;

• прийняття документів від кандидатів у члени агентства в паперовому вигляді та їх перевірка на відповідність установленим законодавством вимогам;

• проведення конкурсного відбору на підставі поданих кандидатами документів та формування складу відібраних кандидатів у члени агентства;

• оприлюднення результатів конкурсу.

Нагадуємо, що до складу Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти мають ввійти 23 члени: 3 представники роботодавців, 2 студентів вишів, не менш ніж по одному представнику від НАН, національних галузевих академій наук, ЗВО державної, комунальної та приватної форми власності.

За інформацією МОН