Daily Archives: 12/11/2018

На VІІ Міжнародній  студентській конференції проаналізували проблеми та перспективи студентського самоврядування

Із 2 по 4 листопада в Переяслав-Хмельницькому педагогічному університеті імені Григорія Сковороди проходила VІІ Міжнародна студентська конференція «Домінанти студентського самоврядування: захист прав студентів та сприяння якості освіти», метою якої було вирішення нагальних проблем студентства. Організаторами конференції виступила Студентська рада нашого вишу та Київська обласна студентська рада.

Участь у конференції взяли представники навчальних закладів з України, Молдови, Грузії, Німеччини. Гостей наукового зібрання привітав проректор університету Валерій Хомич, який побажав молодим науковцям плідної роботи та приємного перебування на Переяславщині.

У рамках конференції студентські лідери обговорили актуальні проблеми студентського самоврядування та можливі шляхи їх розв’язання, обмінялися досвідом, а також домовилися про поглиблення співпраці між громадськими організаціями, органами студентського самоврядування та первинними профспілковими організаціями вищих навчальних закладів України.

Кожен із учасників міг розповісти про проблеми самоврядування свого закладу, долучитися до обговорення та повідомити про свої досягнення. На завершення зустрічі студентські лідери дійшли висновку, що студентське самоврядування має величезний потенціал для розвитку молодого покоління українців і здобуття неоціненного досвіду та практичних навичок, які допоможуть їм у майбутньому знайти гідну роботу та повноцінно реалізуватися.

Особливістю даної конференції стало те, що спікерами працювали колишні очільники самоврядування нашого університету.

Після завершення робочої частини конференції всі бажаючі могли взяти участь у тренінгах, які були передбачені програмою: «Формування ефективної команди органу студентського самоврядування», «Психологічні особливості мотивування студентів до діяльності в ОСС», «Законодавчій інструментарій органів студентського самоврядування».

Приїжджі гості охоче ділилися своїми враженнями від перебування у нашому закладі. Більшість із них були у нас вперше, тож відкрили для себе як Переяслав-Хмельницький університет, так і наше чарівне місто-музей. Гості залишилися у захваті від неповторних переяславських музеїв, чарівної природи та  гостинності переяславців.

Як підсумок про студентську конференцію, вийшов збірник матеріалів, який відображає тенденції розвитку студентського самоврядування.

Конференція дала можливість молоді показати свої здібності, інтелект та наукові розробки, поділитися своїм баченням майбутнього та ідеями його розвитку. Але, мабуть, найголовніше те, що всі без винятку відчули смак позитивного спілкування й отримали можливість знайти нових друзів.

Ольга Науменко

 

Учителя можуть звільнити, якщо не відпустить учня в туалет на уроці

Учителя, який не відпустить під час уроку учня в туалет, можуть звільнити за аморальну поведінку та жорстоке поводження. Пише сайт Нава Українська школа.

Про це повідомив юрист громадського об’єднання “Батьки SOS” Роман Бондаренко, передає Центр інформації про права людини.

Юрист зазначає, що діти можуть виходити на уроці в туалет, не питаючи дозволу вчителя.

Він підкреслює, що заборона вийти в туалет може бути визнаною судом як аморальна поведінка та жорстоке поводження, адже Конституцією передбачено –  “ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому поводженню, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню”.

Наприклад, 2013 року в Рогатині Івано-Франківської області вчитель не відпустив ученицю в туалет. За скаргою батьків до суду вчителя звільнили. Згодом педагог програв апеляцію.

Визначено призерів змагань з волейболу серед освітян

Яскравими емоціями, щирою радістю та фотографуванням щасливих переможців завершилася офіційна церемонія урочистого закриття Всеукраїнських змагань з волейболу серед членів Профспілки працівників освіти і науки України, які відбувалися у Києві 8-10 листопада 2018 року.

Усі три дні спортсмени змагалися у двох лігах – «А» і «Б» (ліга «А» – команди зі складу працівників закладів освіти, ліга «Б» – особи, які навчаються) за звання переможців, а також золоті кубки та грошові винагороди від організатора – Профспілки працівників освіти і науки України.

У змаганнях з волейболу взяли участь понад 150 представників освітніх закладів та студентів закладів вищої освіти – членів Профспілки – із тринадцями регіонів України. Серед них: 66 вчителів ЗНЗ, 6 директорів та заступників директорів шкіл та ДЮСШ, 14  викладачів та доцентів закладів вищої освіти, 9 тренерів ДЮСШ; 8 працівників позашкільних закладів, 3 працівники дошкільних закладів, 5 профспілкових лідери, 36 студенти закладів вищої освіти.

Слова привітання на урочистостях виголосили заступник Голови Профспілки Любов Гарбаренко, головний суддя змагань Сергій Лемещук та директор ЗОШ № 104, яка гостинно приймала змагання, Юрій Ніцу.

Нагородження розпочалося з особистих досягнень кращих учасників Всеукраїнських змагань з волейболу.

Так, кращими гравцями – догравальниками членами Головної суддівської колегії визнано: у лізі «А» – Оксану Підгурську (команда Рівненької області) та Дарью Малюк – (команда Миколаївської області). У лізі «Б» – Олену Головченко (команда міста Києва) та Таїсію Кравчук (команда Чернігівської області).

Кращими блокуючими у лізі «А» визнано Богдана Артеменка (команда Черкаської області) та Василя Іванко (команда Закарпатської області). У лізі «Б» – Дмитра Шаповала (команда Чернігівської  області) та Дениса Поліщука (команда Одеської області).

Кращим діагональним у лізі «Б» став Олексій Перегончук (команда міста Києва), у  лізі «А» це – Ярослав Сопронюк (команда міста Києва)

Кращими зв’язуючими визнано Аліну Леончук (команда міста Києва) – ліга «Б» та Ларису Колнишеву (команда Закарпатської області) – ліга «А». Усіх відзначених гравців нагороджено дипломами, статуетками та подарунками.

Дипломами за активну участь у змаганнях нагороджено команди Запорізької, Полтавської, Сумської і Тернопільської областей.

VI місце у Всеукраїнських змаганнях з волейболу серед працівники закладів освіти (ліга А) посіла команда Дніпропетровської областіV місце у лізі «А» у команди з Миколаївської областіIV місцеу лізі «А»  посіла  команда Одеської області, а у лізі «Б» – команда Київської області.

Далі нагороджували переможців та призерів змагань. Так, почесне III місце у змаганнях з волейболу у лізі «Б» посіла команда Одеської областіII місце посіла команда міста Києва – студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Переможне золото і I місце у Всеукраїнських змаганнях з волейболу у лізі «Б» здобула команда Чернігівської області – команда Національного університету «Чернігівський колегіум імені Тараса Шевченка.

Серед працівників закладів освіти (ліга А) III місце у посіла команда міста КиєваII місце у команди із Закарпатської області. I місце у запеклій боротьбі у Всеукраїнських змаганнях з волейболу серед працівників освіти – членів Профспілки у лізі «А» виборола команда Черкаської області. 

Усі команди-переможці нагороджено кубками, дипломами, гравців команд – медалями та грошовими преміями  у розмірі 3500, 4000 та 5000 гривень відповідно.

Профспілка працівників освіти і науки України щиро дякує співорганізаторам та партнерам – Федерації волейболу України, ЗОШ № 104, суддівській колегії – за допомогу у проведенні змагань.

Щиро вітаємо освітян та студентів – переможців, призерів та усіх учасників змагань із справжнім спортивним святом, азартним та інтелектуальним водночас.

Дякуємо за чудову гру й бажаємо досягати нових спортивних вершин! 

 

Стартує другий Всеукраїнський учнівський конкурс «Стежками Каменяра»

 15 листопада 2018 року почнеться прийом конкурсних робіт Всеукраїнського учнівського літературно-мистецького конкурсу «Стежками Каменяра». Відповідне рішення було ухвалено під час засідання Ради засновників конкурсу, що відбулося 9 листопада 2018 року, в Міністерстві освіти і науки України.

Роботи прийматимуть до 15 грудня 2018 року. Брати участь у конкурсі можуть учні шкіл віком від 6 до 16 років (включно).

Переможців визначатимуться у 4 номінаціях: «Проза», «Поезія», «Драматургія» та «Краща ілюстрація до творів Івана Франка», кожну – за двома віковими категоріями: 6-11 років і 12-16 років.

Обов’язковою вимогою для участі у конкурсі є заповнення електронної форми за цим посиланням https://docs.google.com/forms/d/18Tx9wo_a0K_2zl3asdQexKqC3kau15gKtZw8cGWR_oM/closedform(форма буде активною з 15 листопада)

Докладніше про вимоги до робіт у кожній з номінацій, перебіг конкурсу, нагородження переможців читайте тут: https://docs.google.com/document/d/1WM78SsMOiGTFgHuL-pDfk8IbVrOYczpWIQUtGEcJ7Gc/edit

Змагання проводитиметься вдруге за підтримки Міністерства освіти і науки України, спільно з Міжнародним фондом Івана Франка, ГО «Львівське товариство» у м. Києві та Львівським національним університетом імені Івана Франка.

Нагадаємо, що торік у конкурсі взяли участь 1811 школярів з усіх областей України. Конкурс проводиться для того, щоб посилити мотивацію у вивченні учнями шкіл творчості Івана Франка через створення літературно-мистецьких творів у різних жанрах, у яких працював Іван Франко, та дослідити його літературну спадщину, наукову, культурологічну та громадську діяльність.

Харківський школяр отримав «срібло» на Міжнародній олімпіаді з астрономії та астрофізики

Інтелектуальні змагання завершились 11 листопада в Пекіні (Китайська Народна Республіка). У них взяли участь близько 200 учасників з 39 країн світу.

Учні та студенти доводили знання з профільних дисциплін у кількох турах: теоретичний, практичний, спостереження за зоряним небом та командний.

Загалом команда українських учнів та випускників шкіл здобула 4 нагороди – 2 срібні та 2 бронзові. Так, «срібло» завоював Іван Рідкокаша, випускник КЗ «Харківський фізико-математичний ліцей № 27 Харківської міської ради Харківської області».

Довідка. Міжнародна олімпіада з астрономії та астрофізики (International Olympiad on Astronomy and Astrophysics, IOAA) відбувається щорічно. Країна-учасниця представляє одну команду (не більш, ніж 5 учнів чи студентів). Переможці олімпіади визначаються в індивідуальній першості та нагороджуються золотими, срібними та бронзовими медалями, а також відзначаються похвальними грамотами та призами в окремих номінаціях, які встановлює країна-господар олімпіади.

 

У Китаї директор школи облаштував ферму для майнінгу криптовалюти

У китайській провінції Хунань директор однієї зі шкіл – Лей Хуа облаштував ферму для майнінгу криптовалюти  у навчальному закладі. Про це повідомляє британське агентство ВВС .

Система пристроїв для майнінгової ферми була підключена до електромережі школи. Вчителі запідозрили недобре через появу в будівлі дивного шуму. Пошуки джерела незнайомих звуків привели до пристроїв для видобутку криптовалюти Ethereum.

Виявляється, на забезпечення роботи пристроїв для майнінгу було витрачено багато електроенергії, що обійшлося школі в тисячі доларів. Раніше директору повідомляли про досить високі рахунки за електроенергію. Лей Хуа, в свою чергу, заявив, що це пов’язано з роботою систем кондиціювання і опалення.

За рік (з літа 2017 року) в школі було встановлено 8 машин для майнінгу. Директор навчального закладу зізнався, що вдома він витрачав понад 1400 доларів на оплату електроенергії для забезпечення роботи одного майнінг-пристрою. У зв’язку з цим він і вирішив перевезти пристрої до школи.

Після викриття директора школи звільнили, а його заступник отримав офіційне попередження.

 

Студент черкаського коледжу взяв участь у розробці безкоштовного мобільного додатка, який допомагає слідкувати за розкладом занять онлайн

Студент Черкаського державного бізнес-коледжу Дмитро Вакуленко разом із IT-фахівцем Іваном Артеменко розробили мобільний додаток Weekler. Він допоможе слідкувати за розкладом занять у конкретному навчальному закладі, оперативно дізнаватися про оновлення, зокрема, занять у вибраних групах. Над втіленням ідеї розробники працювали понад 4 місяці.

Наразі додаток адаптований для Android та iOS. Його можна використовувати для різних типів мобільних пристроїв у будь-який час та у зручному для користувача форматі.

“Пропонований додаток оперативно інформує студентів різних курсів про розклад занять у закладі. Вже зараз його розміщено для безкоштовного завантаження на App Store та у Google Play. Нині ним скористалися понад 500 студентів та викладачів нашого коледжу”, – повідомив директор бізнес-коледжу Олег Куклін.

 

Google Play

Студенти-волонтери СумДУ провели акцію на допомогу безпритульним тваринам

Студенти-волонтери Сумського державного університету провели благодійну акцію для допомоги безпритульним тваринам. Захід пройшов 8 листопада 2018 року на базі міського комунального підприємства “Центр догляду за тваринами”.

Волонтери передали до Центру корм для тварин та теплі речі. Окрім того, вони зробили фотосесію з тваринами, аби через соціальні мережі знайти для них домівку.

У межах акції студенти-волонтери сумського університету відвідали центр перетримки тварин, яким опікується Сумське товариство захисту тварин. Волонтери вкотре допомогли центру, закупивши корм та інші необхідні для догляду за тваринами засоби.

Почався прийом паперових документів від кандидатів у члени НАЗЯВО

До участі в конкурсі у члени Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти допущено 116 кандидатів. Відповідний список було затверджено на засіданні Конкурсної комісії 8 листопада 2018 року.

Наступним етапом конкурсу є прийом документів від кандидатів у члени Нацагентства в паперовому вигляді та їх перевірка на відповідність установленим законодавством вимогам. Документи можна буде подати з 12 листопада до 17-ї години 23 листопада 2018 року за адресою: 01135, м. Київ, пр. Перемоги, 10, каб. 219 (відповідальна особа – Панченко Тетяна Володимирівна, (044) 481-32-65)

Для участі у відборі кандидати подають такі документи (відповідним чином завірені копії за місцем основної роботи/навчання):

1) письмова заява державною мовою про участь у конкурсі за формою згідно з додатком до Положення про конкурс щодо обрання членів Національного агентства; 

2) у разі висування кандидатом у члени Національного агентства:

  • представником закладу вищої освіти – витяг з протоколу засідання вченої ради відповідного закладу вищої освіти;
  • представником Національної академії наук, національної галузевої академії наук – витяг з протоколу засідання Президії Національної академії наук, витяг з протоколу засідання президії відповідної національної галузевої академії наук;
  • представником всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців – витяг з протоколу засідання ради відповідного всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців;
  • представником органу студентського самоврядування – витяг з протоколу засідання колегіального органу студентського самоврядування;

3) професійне резюме державною та англійською мовами із зазначенням галузі знань (крім представників здобувачів вищої освіти та всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців) та можливості працювати у Національному агентстві за основним місцем роботи;

4) мотиваційний лист кандидата у члени Національного агентства, складений у довільній формі державною та англійською мовами, щодо роботи у складі Національного агентства з пропозиціями щодо своїх функцій (обов’язків) обсягом не більше 5 тис. знаків;

5) документи, що підтверджують відповідність кваліфікаційним вимогам, а саме:

  • володіння державною мовою (у разі наявності);
  • наявність вищої освіти, крім представників здобувачів вищої освіти першого або другого рівня;
  • наявність наукового ступеню та/або вченого звання, крім представників роботодавців та здобувачів вищої освіти першого або другого рівня;
  • досвід наукової чи науково-педагогічної роботи не менше трьох років, крім представників роботодавців та здобувачів вищої освіти першого або другого рівня;
  • для представників роботодавців – досвід фахової роботи не менше п’яти років;
  • для представників здобувачів вищої освіти першого або другого рівня – статус здобувача вищої освіти (студента/курсанта) на момент подання документів для участі у конкурсі;

6) додаткові документи, які кандидат вважає за потрібне подати (мовою оригіналу та переклад англійською мовою).

Кандидат, який подається на конкурс шляхом самовисування, надає всі вказані документи, окрім зазначених у пункті 2.

Також Конкурсна комісія погодила дату проведення конкурсного відбору та формування складу кандидатів у члени Національного агентства – 5 грудня 2018 року.