Daily Archives: 14/11/2018

В Україні з’являться муніципальні няні

З січня 2019 року в Україні з’являться муніципальні няні, декретні виплати і державна допомога буде також виплачуватися.

Послуга “муніципальна няня”, коли держава буде компенсувати сім’ї витрати на няню після народження малюка, не позбавить батьків права на декретні виплати і відпустку.

Про це заявив міністр соцполітики Андрій Рева, повідомляє прес-служба уряду.

“Буде державна допомога і муніципальна няня”, – підкреслив міністр.

Він додав, що зараз деякі люди поширюють чутки, що няня нібито замінить державну допомогу, але запевнив, що це неправда. За словами Реви, державна допомога у сім’ї залишається, але якщо сім’я захоче скористатися такою опцією, як муніципальна няня – “то це додатковий бонус”.

“Це ж стосується відпустки по догляду за дитиною – хочуть (батьки – ред.) мати няню у відпустці? Буде няня у відпустці. Хочуть вийти на роботу і мати няню – буде і така можливість”, – підсумував міністр соцполітики.

Рева повідомив, на яку допомогу варто розраховувати українкам при народженні дитини
Нагадаємо, раніше заступник міністра соцполітики Олександра Чуркіна заявила, що в Україні з 1 січня 2019 року держава щомісяця компенсуватиме сім’ям 1500 гривень на няню для дитини до 3 років. За її словами, така практика необхідна, щоб батьки могли повернутися на роботу. Також з 1 вересня кожна сім’я, в якій народилася дитина, отримує від держави спеціальні “бебі-бокси” .

“Горизонт 2020”. Кількість українських проектів та науковців постійно зростає

За останній рік кількість проектів за участі українських науковців, що отримали фінансування в програмі «Горизонт 2020», зросла більш як на чверть, а кількість таких проектів, які координуються українськими організаціями – майже вдвічі.
Такими є останні дані Європейської Комісії щодо участі України в «Горизонті 2020».Зокрема, станом на листопад минулого року в основному списку «Горизонту 2020» було 90 прийнятих до фінансування проектів українських учасників на загальну суму 17,23 млн євро. Зараз їх число становить 114 проектів на 20,84 млн євро.

16 проектів наразі координуються українськими організаціями, а торік їх було 9.

Загалом у 2014-2018 роках 694 українські установи та організації подали на розгляд у «Горизонт 2020» 1434 проектні пропозиції.

«Для нас дуже важливо, що кількість українських проектів та науковців, які  отримують фінансування у межах «Горизонту 2020», постійно зростає. Адже доки в Україні триває реформа системи управління та фінансування науки, міжнародні проекти – це гарна можливість для українських дослідників одержати кошти під власний проект, при цьому залишаючись в Україні. І я хочу підкреслити, що це стосується не тільки державних організацій, а й з приватного сектору. Адже, наприклад, за статистикою саме їх зараз найбільше від України бере участь в «Горизонті 2020», – відзначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Так, загалом нині 100 українських організацій беруть участь у програмі «Горизонт 2020». З них 47 – це приватні прибуткові організації, 26 – науково-дослідницькі організації, 20 – виші, 3 – державні органи та ще 4 – інші організації.

Стосовно тематики проектів, то найбільше з них впроваджується за такими напрямами:

  • дії Марії Складовської-Кюрі (40);
  • безпечна, чиста та ефективна енергетика (12);
  • розумний, екологічно чистий та інтегрований транспорт (8);
  • клімат, навколишнє середовище, ефективне використання ресурсів і сировини (8);
  • Європа у мінливому світі – інклюзивні, інноваційні та свідомі суспільства (6);
  • продовольча безпека; сталий розвиток сільського та лісового господарства; морські, приморські ресурси та внутрішні води (7);
  • науково-дослідницькі інфраструктури (6).

Довідково: 20 березня 2015 року в Києві було вчинено Угоду між Україною і Європейським Союзом про участь України у програмі ЄС «Горизонт 2020» – Рамкова програма з досліджень та інновацій (2014-2020). Вона була ратифікована Верховною Радою України 15 липня 2015 року. Так Україна стала асоційованим членом «Горизонту 2020», що надало нашим учасникам рівноправний статус з їхніми європейськими партнерами, а також відкрило можливості впливу на формування змісту Програми. Більше інформації про «Горизонт 2020» можна переглянути тут:https://mon.gov.ua/ua/tag/gorizont-2020

 

МОН хоче, щоб наукові роботи перевіряли не лише технічно на текстові запозичення, а й на плагіат наукових ідей

МОН створило всі умови університетам для підписання угод з компаніями, що допомагають перевіряти тексти робіт на плагіат, а в межах проекту  SAIUP надало рекомендації для вишів щодо підтримки культури доброчесності у закладах. Однак цього недостатньо – Україна має забезпечити не лише технічну перевірку тексту робіт на плагіат, а й не допускати плагіату наукових ідей. На цьому наголосив заступник Міністра освіти і науки Юрій Рашкевич під час прес-конференції «Практичні кейси впровадження академічної доброчесності в українських закладах освіти»  3 листопада 2018 року, в Києві.

«Сьогодні всі університети та наукові установи в Україні мають можливість підписати угоди з компаніями, що надають послуги перевірки тексту на наявність запозичених частин тексту, і забезпечити своїм аспірантам та докторантам перевірку дисертаційних робіт на плагіат. Також група експертів розробила широкі рекомендації, які можуть бути використані як модулі для навчання, як основа спецкурсів з академічного письма. І зараз ми дискутуємо на тему, як перейти на інший рівень відстежування академічної доброчесності – на рівень глибшого аналізу наукового змісту роботи. Однак боротьба з плагіатом наукових ідей мусить бути справою широкої наукової громадськості, і МОН чи жоден інший орган ніколи не зможе робити це самостійно», – зазначив Юрій Рашкевич.

У межах прес-конференції також було оголошено про старт акції #СтопПлагіат.

«Академічна доброчесність – це етичні норми і регламентні норми, які мають впливати на якість освіти та довіру до результатів наукових досліджень. Ми переконані, що коли єдиним голосом всі представники освітньої спільноти будуть говорити, що академічна доброчесність є запорукою якісної освіти – це вплине на розуміння людей. Ми закликаємо всі освітні заклади долучитися до акції #СтопПлагіат», – заявив Андрій Сідляренко, голова компанії Unicheck Україна, онлайн-сервісу пошуку плагіату.

Наразі до акції вже доєдналися понад 20 закладів вищої освіти України.

«Останнім часом дедалі більше досить гучних випадків, пов’язаних із плагіатом, і може скластися враження, що ситуація погіршилася, але я вважаю, що це лише свідчить, що збільшилась кількість небайдужих людей. І ми хотіли б закликати небайдужих людей об’єднатися під одним голосом в акції #СтопПлагіат і спільно шукати розв’язання цієї проблеми. Ми зі свого боку намагаємося проводити певні просвітницькі роботи щодо академічної доброчесності», – додав координатор Проекту сприяння академічної доброчесності в Україні (SAIUP) Тарас Тимочко.

Нагадуємо, що МОН зацікавлено, щоб більше компаній співпрацювало з Міністерством для вдосконалення антиплагіатних перевірок.