Daily Archives: 20/11/2018

Київрада виділила додаткові 266 мільйонів гривень на виплату надбавок та премій вчителям

Сьогодні на сесії Київради виділили додаткові 266 мільйонів гривень з бюджету столиці на виплату надбавок та премій вчителям київських шкіл! Про це повідомила Ганна Старостенко.

Нагадаємо , за жовтень 2018 року було не виплачено надбавку за складність і напруженість у роботі працівникам закладів загальної середньої освіти у Голосіївському, Дарницькому, Дніпровському, Оболонському, Святошинському, Солом’янському районах. У Деснянському – здійснено проплату у розмірі 10% посадового окладу. Надбавку за престижність педагогічної праці за жовтень виплачено у Деснянському та Дніпровському районі у розмірі 5% посадового окладу, у Печерському – 20%.

За словами голови постійної комісії Київради з питань освіти Ганни Старостенко, така ситуація склалася через недосконалу формулу нарахування освітньої субвенції з державного бюджету. Адже система наразі  не враховує специфіку великого міста.

 

Батьки не пускають дітей до школи – від менінгококової інфекції померла вчителька

У Рівному батьки вимагають закрити школу на карантин через менінгококову інфекцію. Тиждень тому в навчальному закладі від страшної недуги померла вчителька початкових класів. Епідеміологи почали шукати джерело інфекції. Перевірили учнів і працівників школи. Виявили чотирьох носіїв інфекції. Хто це – не кажуть. Батьки певні, що інфікованих може бути більше. Тому не пускають своїх дітей на уроки. Повідомляє 5 Канал.

Батьки не пускають дітей до школи – від менінгококової інфекції померла вчителька

Зранку на подвір’ї рівненської школи №23 кілька десятків батьків попросили запровадити карантин в освітньому закладі. Вони бояться за здоров’я дітей після смерті вчительки початкових класів від менінгококової інфекції. Після обстежень у школі медики виявили чотирьох носіїв хвороби.

Усіх дітей класу, в якому викладала хвора вчителька, – обстежили. Серед них і син пані Мирослави Надашкевич.

Жінка вимагає, щоб медики оглянули всіх учнів школи: “Насправді їх є шість носіїв і дві вчительки. Про це ніхто нічого не знає. Чому не робили карантин з минулого понеділка, чому ми змогли самостійно взяти діток і піти здати всі аналізи? Вони сказали йти до школи, для чого? Щоб і далі навчалися з носіями?”

Більшість батьків учнів початкових класів не пустили дітей до школи. Обурені, вимагають від директора Олега Кроля оголосити карантин. Той відповідає: “В тих кабінетах, де виявили збудника, тобто, де були інфіковані учасники освітнього процесу, була проведена повна дезінфекція. В кабінетах, санвузлах, коридорах”.

Закрити освітній заклад на карантин, директор каже, – поза межами його компетенції. Тож, батьки учнів пішли до епідеміологів.

“Зараз нема потреби закривати школу. Якщо дотримуватися всіх заходів – вологі прибирання, постійне провітрювання – збудник дуже не стійкий у зовнішньому середовищі. Він гине, тому нема потреби припиняти навчання”, – запевняє головний епідеміолог області Віктор Мороз.

Батьки домовилися з епідеміологами, що ті протягом тижня візьмуть аналізи в усіх учнів, їхніх батьків і педагогів школи. І оприлюднять результати.

Менінгококова інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Інкубаційний період – до 10 днів. Лікарі кажуть, що за перших симптомів, зокрема підвищеній температурі, головному болю, нудоті, запамороченні та висипанні – необхідно терміново звернутися до медиків.

“Найбільш небезпечними є носії, бо вони можуть бути клінічно здоровими, тобто не мати нежитю, кашлю, температури, але можуть заразити інших цією інфекцією”, – наголошує завідувачка відділення міської лікарні Галина Максимчук.

Виявлених носіїв менінгококової інфекції у школі вже почали лікувати антибіотиками. Медики кажуть, їхньому життю нічого не загрожує.

Ярослава Мовчан, “5 канал”

На Рівненщині відкрили інклюзивно-ресурсний центр

У м. Березне, що на Рівненщині, відкрили інклюзивно-ресурсний центр. У ньому надаватимуть розвиткову та адаптаційну допомогу дітям з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років. Заклад працює на базі місцевого пришкільного інтернату.

У центрі облаштували 5 кабінетів для занять з логопедом, сурдопедагогом, олігофренопедагогом, вчителем лікувальної фізкультури та психологом. Серед інших ресурсів – комп’ютерна техніка, дитячі меблі, дидактичні та наочні матеріали. Наприклад,  кабінет лікувальної фізкультури обладнали шведською стінкою, велотренажером, біговою і тактильною доріжками, масажним столом та утяжувачами для ніг і рук.

Найближчим часом у Березнівському районі заплановано відкриття таких центрів ще у смт Соснове та у селі Білашівка.

Нагадаємо, що молоді вчені та студенти ХПІ реалізували соціальний проект “Інклюзія у співпраці”.

Як студенти ЛККЕіП до театру ходили

Продовжуючи кращі традиції виховної роботи у Львівському кооперативному коледжі економіки і права, викладачі мовних дисциплін організували  для студентів та викладачів коледжу похід у Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької, на виставу: «Небилиці про Івана, знайдені в мальованій скрині з написами». Театр – гарне місце, що спроможне надихати та дарувати нові емоції, кожне відвідування театру – це свято, довгоочікувана подія, театр завжди збалансує почуття та емоції, допоможе оцінити себе і зрозуміти реальність

Відвідування театру  – свято, яке вносить у наше життя різноманітність і красу.

Мета заходу: знайомити з театром як видом мистецтва, розвивати мислення, пам’ять, музичні та творчі здібності, вміння емоційно сприймати виставу, вивчення і збереження фольклору рідного краю, розвиток культури відвідування театру серед сучасної молоді, виховувати у студентів любов до театрального  мистецтва, розвивати потребу, бажання відвідувати театри, зміцнення духовності українського народу.

Затишна зала театру, привітні актори приємно вразили відвідувачів  і налаштували їх на перегляд вистави. А дивитися було на що. Проста історія про життя українських людей, які радіють і плачуть, святкують і сумують.

Це історія про мандрівного філософа, про людину, яка нічого не шукаючи, зуміла знайти відповіді на одвічні запитання і розтлумачити правди та кривди життя.

У виставі відтворено колоритні звичаї українців, його унікальну самобутність зі своїми премудростями та духами, кумедними ситуаціями та гіркою правдою, яка викликає веселий сміх замість суму. Українські пісні, танці та чудова музика повели у яскравий світ мистецтва. Прониклива поезія, яскрава сценографія, натхненна музика, освітлення, декорації, костюми.

Варто зазначити, що вистава була надзвичайно цікавою, захоплююча  та повчальною, як для студентів  так і викладачів.

Присутні у залі мали можливість насолодитися майстерною грою акторів, гостротою діалогів та добірним гумором. Такі  виховні заходи сприяють вихованню почуття любові, до рідних, до Батьківщини, та людей, які нас оточують.

Матеріал підготував Михайло Голубка, прес-секретар по роботі зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Львівського кооперативного коледжу економіки і права

 Старшокурсники ЖНАЕУ можуть виграти стипендію від компанії «Агропродсервіс»

Житомирський національний агроекологічний університет став учасником стипендіальної програми «Нове зернятко-2019» від компанії «Агропродсервіс».

Участь у її презентації  та підписанні програми співпраці на базі НУБіП України 19 листопада взяв ректор ЖНАЕУ Олег Скидан.

Серед  закладів вищої освіти, залучених до її реалізації, також Вінницький, Білоцерківський, Львівський НАУ, Подільський державний аграрно-технічний університет, Уманський національний університет садівництва, Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнології ім. Ґжицького.

Реалізуючи стипендіальну програму «Нове зернятко», яка передбачає 16 іменних стипендій на перше півріччя 2019 року, компанія проводить відкритий конкурс для відбору найбільш обдарованих і цілеспрямованих студентів провідних аграрних  навчальних закладів Західної та Центральної України.

Відповідно до умов договору, у конкурсі можуть брати участь студенти 3 – 6 курсів денної форми навчання.

Студент має право подавати на конкурс лише одну заявку на тему, яка висвітлюватиме вирішення конкретної проблематики в одному з пріоритетних напрямків стипендіальної програми «Нове Зернятко»:

–               Тваринництво (свинарство, молочне та м’ясне скотарство);

–               Рослинництво;

–               Захист рослин;

–               М’ясопереробні технології;

–               Живлення ґрунтів;

–               Органічні добрива;

–               Птахівництво;

–               Садівництво та плодоовочівництво;

–               Насінництво;

–               Екологія;

–               Агрономія;

–               Харчові технології;

–               Ветеринарна медицина;

–               Землевпорядкування.

Для участі у конкурсі, студентам, що навчаються у ЗВО – партнерах Стипендіальної програми «Нове Зернятко», необхідно подати електронний пакет відповідних документів не пізніше 15 грудня 2018 р. (детальніше про умови конкурсу за посиланням).

Після оцінювання робіт учасників конкурсу буде визначено   переможців серед усіх заявників з вище  зазначених ЗВО.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

 

 

 

 

Правники ЗНУ долучилися до тренінгів з етики та доброчесності

Нещодавно представники юридичного факультету ЗНУ взяли участь у тренінгу Агентства США з міжнародного розвитку в співпраці з Управлінням ООН по боротьбі із злочинністю та наркотиками, Школою права Університету ім. Вашингтона і Лі. Захід відбувся за підтримки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого на тему «Підвищення якості викладання питань етики та доброчесності для правників». До речі, цей проект триває в рамках глобальної ініціативи ООН «Освіта задля справедливості» на базі АПрНУ (м. Харків).

Онлайн-модулі з етики та доброчесності презентували: професор Томас Спіді Райс і фахівець із питань запобігання злочинності та кримінальної юстиції Управління ООН по боротьбі із злочинністю та наркотиками С. Горовіц. Учасники обговориЛи з фахівцями концептуальну основу курсу, питання юридичної етики та універсальних цінностей для правників, а також проблеми етики лідерства, плюралізму моральних оцінок, чесності, викликів морального вибору юристів, стратегії та гендерні аспекти етики, моральності і добросовісності журналістів, державних службовців, підприємців.

Представники юридичного факультету ЗНУ разом зі студентами з Чернівецького Національного університету імені Юрія Федьковича та Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, викладачами з Донецького національного університету й Ужгородського національного університету у складі малих робочих груп на прикладі модулю «Проблеми етики та доброчесності юристів-лідерів», «Моральності і добросовісності державних службовців» визначили напрями адаптації та інтеграції цього курсу до наявних навчальних планів університетів. Вони розробили авторську презентацію цих модулів, що супроводжувалося взаємним обміном досвідом між студентами та викладачами. Кожна зі сформованих малих робочих груп надалі запропонувала своє бачення концептуальної основи опрацьованих ними модулів, ключові положення якого у порядку дискусії обговорювалося усіма учасниками тренінгу під керівництвом проф. Томаса Спіді Райса.

Для довідки

Участь правничої школи Запорізького національного університету в роботі зазначеного тренінгу стало черговим заходом реалізації наукових досліджень з питань службового права і забезпечення ефективності та результативності реалізації положень Закону України «Про запобігання корупції», процедур міжнародного співробітництва у рамках проекту USAID «Нове правосуддя», а також вдосконалення навчального плану юридичного факультету, відповідно до сучасних тенденцій розвитку ринку праці правників. Представники юридичного факультету активно співпрацюють з координаторами проекту USAID «Нове правосуддя»: професор Томас Спід Райс, експерт від ООН пані С. Горовіц, керівництвом Національної академії правових наук України та й іншими організаторам відповідних тренінгів в напрямку збагачення педагогічних навичок та обміну релевантним досвідом.

Прес-служба ЗНУ

Обдаровані учні Львова отримали по 10 тисяч гривень від мера

Сьогодні у Львівській міській раді відбулось вручення премій обдарованій молоді у рамках Програми підтримки обдарованої молоді м. Львова. Це вже другий рік поспіль учні львівських шкіл отримують премію у розмірі 10 тис грн. Відтак, міський голова Львова Андрій Садовий найкращим 16 учням вручив премії по 10 тис грн.

«Я хочу від імені громади міста подякувати за те, що ви добре вчитеся, маєте хороші результаті, і я би хотів, щоб ви в перспективі ставили собі дуже великі цілі. Наприклад, отримати Нобелівську премію, закінчити хороший вуз, трішки у Львові повчитися, трішки, можливо, у Гарвард поїхати чи у Кембрідж. І потім своїми знаннями робити країну кращою», — зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

«Ми вже другий рік поспіль у Львові реалізовують Програму підтримки обдарованої молоді. В рамках цієї програми найкращі учні нашого міста за свої перемоги в українських, міжнародних конкурсах, турнірах мають можливість отримати премію у розмірі 10 тис грн. Діти подавали документи, їх розглядала конкурсна комісія, на підставі певних критерій обирали найкращих. Тому сьогодні 16 найкращих учнів мають змогу отримати премію у розмірі 10 тис грн», — додала Зоряна Довганик, начальник управління освіти Львівської міської ради.

Нагадаємо, на отримання премії Львівської міської ради обдарованій молоді, прийом заявок яких тривав до 10 вересня 2018 року включно, від претендентів було отримано 36 заявок. Ці заявки були скеровані для розгляду Керівної ради Програми.

До складу Керівної ради увійшли представники профільного управління департаменту гуманітарної політики ЛМР, депутатського корпусу та громадськості.

При визначенні переможців Керівна рада оцінювала претендентів на отримання одноразових премій Львівської міської ради обдарованій молоді м. Львова за такими критеріями:

  • наявність нагород міжнародного рівня;
  • наявність нагород всеукраїнського рівня;
  • участь у міжнародних та всеукраїнських проектах, конференціях, конгресах, участь в онлайн-курсах, майстер-класах, тренінгах, підтверджених сертифікатом;
  • участь у громадській та волонтерській діяльності; учнівському самоврядуванні;
  • оцінка рекомендації;
  • оцінка мотиваційного листа.

Оцінювання претендентів на отримання премій здійснювалось шляхом виставлення членами комісії оцінок згідно визначених критеріїв по кожному з претендентів, після чого була виведена оцінка щодо кожного із розглянутих документів поданих претендентами на отримання премії.

За результатами оцінювання переможцями стали 16 учасників згідно визначеного рейтингу.

Переможцям буде виплачено винагороду у сумі 10?000 грн. кожному.

Розгляд документів для отримання премії проводився Керівною радою в період з 10 вересня до 10 жовтня 2018 року.

СПИСОК

найкращих представників обдарованої молоді, які відзначаються

одноразовою премією Львівської міської ради у рамках Програми

підтримки обдарованої молоді м. Львова

1. Борило Олександр Павлович — учень Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському національному університеті імені Івана Франка

2. Вороновський Роман Богданович — учень Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському національному університеті імені Івана Франка

3. Гілей Павло Юрійович — учень Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському національному університеті імені Івана Франка

4. Гудзеляк Наталія Ігорівна — учениця Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському національному університеті імені Івана Франка

5. Дяків Марта Юріївна — учениця Львівської лінгвістичної гімназії

6. Жданюк Святослав Михайлович — учень Львівської спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №?81 імені Петра Сагайдачного з поглибленим вивченням англійської мови

7. Калічун Юрій Андрійович — випускник ліцею «Львівський» Львівської міської ради

8. Кухар Олександр Михайлович — учень Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському національному університеті імені Івана Франка

9. Лопушанський Дмитро Андрійович — учень ліцею №?8 Львівської міської ради

10. Лушней Святослав Ярославович — учень Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському національному університеті імені Івана Франка

11. Маєвська Анна Володимирівна — учениця ліцею №?8 Львівської міської ради

12. Невмержицький Данило Васильович — учень Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському національному університеті імені Івана Франка

13. Процик Максим Юрійович — учень Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському національному університеті імені Івана Франка

14. Савченко Зенон Сергійович — учень Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському національному університеті імені Івана Франка

15. Солоджук Гліб Ігорович — учень Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському національному університеті імені Івана Франка

16. Феняк Іван Іванович — учень Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Інформує прес-служба Львівської міської ради

Учні й учителі можуть пройти безкоштовний онлайн-курс, що навчить безпечно працювати в інтернеті

Учителі та усі охочі можуть пройти безкоштовний онлайн-курс «З мережевого етикету та безпеки», що допоможе навчитись безпечно та комфортно працювати в Інтернеті. Його було розроблено компанією Google у співпраці з Міністерством освіти і науки України.

Пройти курс та переглянути матеріали до нього можна за посиланням

«Сучасні діти стикаються з низкою викликів, яких не було в нашому дитинстві. Школа мусить адекватно на ці виклики реагувати. Розвиток цифрової компетентності в дітей, вміння грамотно використовувати сучасні технології – важлива частина того, чому мусить вчити школа в 21 столітті. І ми вдячні нашим партнерам, що вони готові співпрацювати з нами та розробляють матеріали для учнів та вчителів», – зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Курс містить текстові матеріали, відеоролики та завдання, які допомагають інтегрувати вивчення мережевого етикету та правил безпеки в навчальну програму. Він складається з п’яти аудіовізуальних модулів із короткими тестами наприкінці кожного модуля:

? Навчання правил безпеки й конфіденційності в Інтернеті.

? Безпека користування мобільними пристроями.

? Правила безпечного пошуку інформації.

? Самозахист від фішингу та шахрайства.

? Турбота про свою репутацію в мережі.

Після завершення навчання користувач отримує можливість завантажити пакет навчальних ресурсів із мережевого етикету й безпеки, який допоможе зацікавити учнів і наочно пояснити матеріал. Крім того, після успішного складання всіх п’яти тестів, учасник отримує так званий значок просвітянина з питань мережевого етикету й безпеки.

Повідомляє прес-служба МОН

Прокуратура оголосила підозру екс-голові студентського самоврядування, який привласнив майже 2 млн гривень

Київською місцевою прокуратурою №9 за оперативного супроводження  Управління захисту економіки у м. Києві повідомлено про підозру колишнього голову Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Українська асоціація студентського самоврядування».

Встановлено, що у період 2013-2016 років голова громадської організації, маючи право першого підпису на фінансових документах Української асоціації студентського самоврядування, подавав до банківської установи заяви про видачу коштів для відрядження студентів за кордон для участі у заходах та на підставі цієї заяви отримав кошти у сумі понад 830 тис. гривень.

Допитані в ході слідства студенти показали, що у відрядження не їздили та зазначені заходи взагалі не проводились.

Крім того, голова громадської організації подавав платіжні доручення до банку, на підставі яких з поточних рахунків організації на його власний картковий рахунок було перераховано понад 1,2 млн гривень.

Дії правопорушника, який наразі обіймає посаду керівника одного з підрозділів Міністерства освіти та науки України, кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 КК України. До суду скеровано клопотання про обрання йому міри запобіжного заходу.

Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

Прес-служба прокуратури міста Києва