Daily Archives: 23/11/2018

Команда ХПІ здобула перемогу на Всеукраїнській студентській олімпіаді з програмування

Команда студентів НТУ “Харківський політехнічний інститут” здобула перемогу в фіналі Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування. Змагання проходили паралельно з півфіналом Міжнародної студентської олімпіади з програмування ACM ICPC, де харківська команда посіла 4 місце серед 85 команд.

До складу команди ХПІ увійшли троє студентів кафедри комп’ютерної математики та аналізу даних – Андрій Черевко, Владислав Мац і Михайло Бабенко. Попередньо вони пройшли регіональний етап змагань, випередивши більш як 2 тисячі суперників.

Підготовкою команди займався викладач кафедри Леонід Любчик.

Здобувши перемогу у змаганнях, хлопці отримали можливість взяти участь у фіналі Всесвітньої студентської олімпіади з програмування, який відбудеться навесні 2019 року в Португалії.

Повідомляє прес-служба НТУ “ХПІ”

МОН пропонує для громадського обговорення проект Положення про сертифікацію педагогічних працівників

На виконання вимог Закону України «Про освіту» МОН розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про сертифікацію педагогічних працівників», що має врегулювати процедуру оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду його роботи.

Сертифікація згідно з проектом має здійснюватися на добровільних засадах з метою підвищення престижності педагогічної праці та заохочення вчителя до особистісного і професійного зростання.

Проектом передбачено встановлення педагогічному працівникові, у разі успішного проходження сертифікації, доплати у розмірі 20% посадового окладу, а також  зарахування сертифікату як проходження атестації.  

Зауваження та пропозиції до проекту просимо надсилати до 9 грудня 2018 року на e-mail zakon@mon.gov.ua (Божинський Володимир Святославович) або  за адресою: Міністерство освіти і науки України, проспект Перемоги, 10, м. Київ, 01135.

Вихованцям шкіл-інтернатів пропонують створити відеоролик для конкурсу “Welcome to my Ukraine” – переможець поїде до Великобританії

Стартував прийом заявок на Всеукраїнський учнівський конкурс “Welcome to my Ukraine” (“Запрошую до моєї України”), долучитися до якого можуть вихованці шкіл-інтернатів та їхні вчителі англійської мови.
Учасники мають створити англомовний відеоролик і розказати у ньому про своє місто чи регіон, тим самим заохотивши іноземців відвідати Україну. Тривалість відео не повинне перевищувати трьох хвилин.Для участі у змаганні вчитель іноземної мови учня, який виявив бажання долучитися до конкурсу, має:

– до 1 грудня 2018 року подати заявку на сайті http://www.alekomfund.org/;

– до 20 грудня 2018 року розмістити конкурсне відео на безкоштовному файлообміннику та надіслати посилання на адресу alekom@ukr.net

Троє фіналістів отримають цінні призи від організаторів, а учень-переможець та його вчитель – тижневу поїздку до Великобританії.

 

Учителі фіналістів зможуть також безкоштовно взяти участь у “V Щорічному міжнародному Форумі вчителів іноземних мов”.

Докладніше про проект, вимоги до відеоробіт та етапи проведення конкурсу – за посиланням.

Організаторами конкурсу є освітня агенція “Алеком Освіта” спільно з Міністерством освіти і науки України.

 

Три проекти з цифрової грамотності вже реалізовані МОН та Google

За 2 роки співпраці МОН з компанією Google реалізовано три масштабні проекти: тренінги з цифрової грамотності для вчителів, онлайн-курс із мережевого етикету та безпеки, а також посібник щодо безпеки в Інтернеті. Далі заплановані й інші спільні проекти з впровадження цифрових технологій в освіті. Про це розповів заступник Міністра освіти і науки України Роман Греба під час “Дня Google в Україні”, який відбувся 22 листопада 2018 року, в Києві.

“Стрімка діджиталізація молоді стала одним з чинників, які спонукали нас до змін  освітньої системи. Зараз ми переходимо від школи тільки знань до школи компетентностей, яка дає дітям конкретні навички й уміння. В цьому нам безперечно допомагає й підтримка та досвід іноземних партнерів, за що ми їм дуже вдячні”, – зазначив Роман Греба.

Він також розповів про проекти, які були реалізовані за час співпраці МОН та Google. Так, було розроблено тренінги з цифрової грамотності, учасниками яких стали близько 600 учителів з різних регіонів України. У межах курсу вони дізналися про безпечне використання цифрових технологій під час роботи, основи безпечного використання Інтернету учнями початкових класів тощо. За результатами семінарів учасники склали тест і отримали сертифікати.

Інший проект – дистанційний курс “Мережевий етикет та безпека” – розрахований і на вчителів, і на учнів та їхніх батьків. Він поділений на кілька тематичних розділів. Наприклад, у розділі “Безпека користування мобільними пристроями” автори пояснюють, чому важливо оновлювати додатки, як розпізнати потенційно шкідливі файли, захистити особисту інформацію на пристрої тощо.

Для того, щоб діти були обережними і відповідальними під час роботи в Інтернеті, Google разом з Альянсом із захисту безпеки користувачів в Інтернеті, презентували також посібник “Обачність. Пильність. Захист. Ввічливість. Сміливість”. Він містить матеріали та методики, які допоможуть вчителям викладати основи безпеки в Інтернеті. Плани уроків, які є у підручнику, зосереджені на ключових принципах мережевого етикету й безпеки.

Локалізовану версію підручника вже отримали 22 тис вчителів, які цього року навчають першачків Нової української школи. Крім того, посібник доступний у PDF-форматі на сайті Інституту модернізації змісту освіти.

Роман Греба додав, що всі ресурси, пов’язані з цифровою освітою та безпекою в Інтернеті, будуть розміщені на Національній освітній електронній платформі. Над її розробкою нині працює МОН.