Daily Archives: 28/11/2018

Термін «дислексія» придумали батьки ледащих дітей, – вчені

На думку деяких вчених, термін «дислексія» (порушення навичок читання) придумали батьки, щоб виправдати дитяче небажання і невміння читати.

Як повідомляє Daily Mail, професор Джуліан Елліот з університету Дарема (Англія) заявив про те, що дислексія – абсолютно безглуздий термін. За його словами, симптоми та ознаки цього нібито захворювання настільки широкі й розмиті, що поставити за ними точний діагноз просто неможливо. Професор вважає, що, використовуючи модне слово «дислексія», батьки виправдовують своїх ледачих дітей, замість того, щоб вирішувати проблеми з читанням.

«Деякі симптоми просто сміховинні, – говорить професор. – Наприклад, “роздратування при читанні вголос” . Будь-яка дитина злитиметься, коли вчиться читати. Але батьки можуть побачити список симптомів і сказати: “О, а ми й не знали, що у нашого сина дислексія!” Це працює як гороскоп. Ви читаєте пророцтво, і раптом виявляється, що саме так і відбувається у вашому житті».

У професора Еліота є і опоненти. Наприклад, доктор Джон Рек з благодійної організації, пов’язаної з проблемами дислексії, стверджує, що таке захворювання справді існує. І його треба вивчати як із погляду медицини, так і з погляду педагогіки.

Попри розбіжності, вчені сходяться в одному: всі діти з різною швидкістю й успіхом оволодівають навичками читання. Вчителі та батьки повинні звертати більшу увагу на школярів, яким читання дається не так легко, як їхнім одноліткам.

Гідне завершення українсько-румунського проекту

На підставі міждержавних угод та за ініціативи ректорів Ізмаїльського державного гуманітарного університету (проф. Кічук Я.) та Галацького державного університету «Нижній Дунай» («Dun?rea de Jos») (проф. Бирсан Ю.) упродовж червня – листопада 2018 р. на базі румунського вишу реалізовувався проект «Інтернаціоналізація програм вищих навчальних закладів Румунії та України: питання академічної мобільності»  за фінансової підтримки Міністерства румун звідусіль.

У рамках проекту відбувалися двосторонні зустрічі українських і румунських студентів та викладачів. Вони мали змогу ознайомитися з передовим досвідом та новітніми розробками в методиці навчання у вищій школі Румунії та України; відвідати лекції та практичні заняття знаних викладачів університетів-партнерів; здійснити незабутні й цікаві подорожі історичними місцями двох країн.

З 18 по 20 листопада 2018 року, на заключному етапі роботи, Румунію відвідали 12 студентів та представники науково-педагогічного колективу Ізмаїльського університету. На урочистому засіданні, присвяченому завершенню проекту, виступили: ректор Галацького університету «Dun?rea de Jos» доктор інженерних наук, проф. Юліан Бирсан; декан факультету  гуманітарних, економічних та інженерних наук Ніколає Діакону; модератор проекту з румунської сторони Джина Нікула – заступник декана факультету гуманітарних, економічних та інженерних наук. Від української сторони до присутніх звернулися перший проректор ІДГУ доц.  Наталія Кольцун; проректор з наукової роботи проф. Лілія Циганенко; викладач кафедри романо-германських мов і перекладу доц. Поліна Кісеолар.

Цікаві та перспективні пропозиції  програми «Еразмус» – це реальне підґрунтя для подальшої співпраці між українськими та європейськими університетами.

Інформація Ізмаїльського державного гуманітарного університету

 

У Переяслав-Хмельницькому ДПУ імені Григорія Сковороди провели шаховий турнір

21 листопада 2018 року в Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди відбувся перший відкритий шаховий турнір, присвячений пам’яті першого завідувача кафедри психології, кандидата психологічних наук, доцента, відомого на Переяславщині та за її межами поета – Петра Яковича Ярмоленка – уродженця села Мала Каратуль. 

У змаганнях, які пройшли за швейцарською системою в сім турів, взяло участь 24 учасники. Четверо з них – представники міста Переяслава-Хмельницького, а решта учасників – викладачі та студенти нашого освітнього закладу.

В результаті запеклої гри перемогу поділили  Степан Скорик і Олександр Черничко, які набрали по 6,5 очок, третє місце виборов Григорій Зайцев (5 очок). Серед викладачів та студентів найкращий результат показав доцент кафедри спортивних дисциплін, ігор та туризму Олександр Півень  (5 очок), другим – студент 1 курсу фінансово-гуманітарного факультету – Володимир Гриневич (4,5 очок), третє – Роман Білоус (студент 3-го курсу факультету фізичного виховання).

Серед дівчат найкращий результат показали студентки філологічного факультету:

1 місце – Катерина Харченко (3,5 очки)

2 місце – Дарина Карасовська (3 очки)

3 місце – Поліна Борисова (3 очки).

Головний суддя змагань – старший викладач кафедри спортивних дисциплін, ігор та туризму – Олександр Гордієнко.

Переможці та призери були нагороджені грамотами та грошовими призами від профкому університету.

Олександр Гордієнко, головний суддя змагань

Інноваційна програма «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку» у закладі дошкільної освіти №71

Вже тривалий час заклад дошкільної освіти № 71 Святошинського району впроваджує в повсякденному освітньому процесі інноваційну програму «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку».
27 листопада педагогічний колектив закладу поділився здобутим за роки впровадження досвідом та напрацюваннями з малодосвідченими вихователями закладів дошкільної освіти та навчально-виховних комплексів Святошинського району, що дозволив ще раз усвідомити кожному учаснику важливість пам’ятати не тільки про себе, під час  задоволення власних потреб, але й про оточуючих, природу та майбутнє, важливість розвитку цих знань, звичок та вмінь у дітей, наступного покоління.
Адже сталий розвиток – це розвиток, що дозволяє людям, які живуть сьогодні, задовольнити свої потреби, але не ставить під загрозу здатність майбутніх поколінь також задовольняти власні потреби.
 

Молоко з печивом на ніч погано впливає на здоров’я дітей

Багатьом дітям батьки дають перед сном склянку молока з печивом , але, як кажуть лікарі, ця популярна традиція може стати причиною проблем зі здоров’ям.

Поєднання молока і печива, а точніше цукру і молока пізно ввечері, може бути причиною багатьох дитячих хвороб, зокрема проблем із носом, кашлю, болю в горлі і втоми.

Лікар Джулі Вей, дитячий отоларинголог з дитячої лікарні в Орландо, штат Флорида, дійшла такого висновку після того, як почала відзначати в багатьох дітей хронічні симптоми. Спершу вона намагалася лікувати своїх юних пацієнтів ліками, але це майже не давало жодного ефекту. Потім вона з’ясувала, що багато дітей часто перед сном вживали солодкі закуски, такі як печиво та молокопродукти.

Лікар Вей вважає, що ця комбінація, ймовірно, призводить до того, що їжа зі шлунку повертається в стравохід і горло, викликаючи застудні симптоми. Вона попросила своїх пацієнтів припинити їсти молочні та  продукти з вмістом цукру перед сном і виявила, що їхній стан суттєво покращився за порівняно невеликий проміжок часу.

Отоларинголог зазначає, що від хвороб, спричинених вживанням перед сном молока з печивом, страждають до 75% американських дітей. Свою роль у цьому відіграє і захоплення жителів США фастфудом, оскільки він забирає суттєво менше часу, ніж нормальний прийом їжі.

Лікар Вей каже, що протягом двох годин перед сном діти не повинні їсти та пити нічого, крім води.

За матеріалами ЗМІ

Вступ-2019 на молодшого спеціаліста: будуть дійсні сертифікати ЗНО 3-х років та зміни в творчих конкурсах

2019 року прийом документів на молодшого спеціаліста почнеться 1 липня, вступники на базі 11 класів повинні будуть подавати заяви в електронній формі, а на базі 9 – у паперовій.

Такі правила затверджені Умовами прийому на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста в 2019 році, що були опубліковані та офіційно набули чинності сьогодні, 27 листопада 2018 року.

Так, на денну форму навчання на основі 9 класів прийом заяв та документів триватиме з 1 до 13 липня. Після цього – з 14 до 21 липня – проводитимуться вступні іспити, творчі конкурси та співбесіди.

Варто відзначити, що 2019-го для зазначеної категорії вступників вперше творчі конкурси можуть проводитись у два тури, кожен з яких може оцінюватись окремо.

Список вступників, що отримають рекомендації до зарахування, оприлюднять до 12-ї години 23 липня, а саме зарахування відбуватиметься до 29 липня – за державним чи регіональним замовленням, до 1 серпня – за кошти фізичних або юридичних осіб. На контракт також можливе буде додаткове зарахування до 30 серпня.

Такі вступники мають подати паперову заяву до приймальної комісії, додавши до неї необхідні документи. Їх перелік визначається Умовами прийому, а також Правилами прийому конкретного закладу освіти.

Вступники на базі 11 класів з 1 липня зможуть зареєструвати свій електронний кабінет та підвантажити в нього необхідні документи. 10 липня буде відкрита можливість подання електронних заяв. Їх прийом триватиме до 22 липня – для тих, хто вступає на основі співбесіди, вступних іспитів, творчих конкурсів, до 29 липня – для тих, хто вступає лише за сертифікатами ЗНО.

З 23 до 28 липня проходитимуть вступні іспити, а 23-25 липня – співбесіди.

Однією з новацій буде те, що для вступників на бюджетні місця творчі конкурси проводитимуть до початку прийняття заяв – з 1 до 10 липня. Щоб дати конкурсів не співпадали в різних закладах освіти, вони повинні будуть заздалегідь затверджувати графік та погоджувати його з МОН. З 11 до 22 липня можуть проводитись додаткові сесії творчих конкурсів для вступників на контракт.

Списки рекомендованих до зарахування оприлюднюватимуть до 12-ї год. 1 серпня, а зарахування триватиме до 6 серпня – на бюджет, до 16 серпня – на контракт (додаткове зарахування до 30 вересня).

Вступники на базі 11 класу можуть подавати документи в паперовій формі лише у виключних випадках:

  • для вступу за співбесідою, вступними іспитами, квотами, зокрема для іноземців;
  • для повторного навчання за кошти бюджету;
  • для реалізації права на першочергове зарахування;
  • за наявності розбіжностей в даних вступника в ЄДЕБО, атестаті, сертифікаті ЗНО;
  • у разі подання іноземного документа про освіту;
  • у разі подання документа про повну загальну середню освіту старого зразка;
  • у разі подання заяви після завершення реєстрації електронних кабінетів;
  • для нарахування додаткових балів;
  • у разі неможливості зареєструвати електронний кабінет або подати заяву в електронній формі з інших причин, що підтверджено довідкою приймальної комісії.

Вступникам на базі 11 класів також варто звернути увагу, що 2019-го для вступу прийматимуться сертифікати ЗНО 2017, 2018 та 2019 років з усіх предметів, крім англійської, французької, німецької та іспанської мов. З іноземних мов можна подавати сертифікати лише 2018, 2019 років у будь-якій комбінації.

Докладніше дізнатися про всі правила вступу можна в Умовах прийому за посиланням: https://bit.ly/2RiUZSw

МОН просить вчителів, батьків, керівників шкіл зберігати спокій та діяти раціонально

Затверджений парламентом Указ Президента України, яким запроваджується воєнний стан у 10 областях терміном на 30 днів, жодним чином не впливає на звичну роботу закладів освіти сьогодні.

Будь-які зміни можливі винятково у разі, якщо цього потребуватиме безпека дітей та захист країни. За таких умов Міністерство, а також інші уповноваженні органи, оперативно інформуватимуть про це. Таке роз’яснення надає Міністерство освіти і науки України.

«Ми просимо вчителів, батьків, керівників закладів та всіх дотичних до освіти зберігати спокій та діяти раціонально. Сьогодні, і ми сподіваємося, що надалі, жодних змін у роботі закладів освіти не передбачається. Це, зокрема, стосується роботи закладів, що розміщені на території 10 областей, де запроваджено воєнний стан. Про будь-які зміни, якщо вони трапляться, ми обов’язково оперативно інформуватимемо. Я б хотіла попросити і вчителів, і батьків з увагою поставитися до дітей. Вони мають почуватися у безпеці – емоційній та фізичній. Це обов’язкова умова для успішного навчання та розвитку, і це та частина роботи, яка найперше залежить від нас дорослих», – зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

 

Якщо ж виникне потреба, то введення воєнного стану дає можливості військовим адміністраціям (у разі їх створення) впливати на забезпечення закладів освіти, встановлювати посилену охорону, використовувати їхні потужності та майно, більш гнучко здійснювати кадрову політику, а також регулювати роботу закладів, зокрема, запроваджувати комендантську годину.

«Хочу ще раз наголосити, що будь-які зміни можливі виключно тоді, якщо цього потребуватиме захист країни та, передусім, безпека наших дітей.  У разі змін батьки, вчителі та інші зацікавлені особи одразу отримають усю необхідну інформацію», – додала Міністр.

Нагадуємо, що воєнний стан вводиться у таких областях: Вінницька, Луганська, Донецька, Запорізька, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Херсонська, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

За повідомленням прес-служби МОН