Daily Archives: 29/11/2018

Індиго, кристали і райдужні діти: хто вони?

Багато хто вже чув про покоління дітей-індиго, але мало хто знає, що існують ще й райдужні діти. Хто це такі і як вони допоможуть врятувати людство? Про це пише Znaj.ua.

Індиго

Діти-індиго вважаються воїнами, які з’явилися, щоб зруйнувати застарілі системи. З’явилися вони ще в 80-х роках ХХ століття. З них виростають справжні лідери думок: вони приносять все нове, експериментують і борються за право вибору, власні ідеали і думки.

Кристали

Кришталеві діти, що народилися в епоху 90-х, – добрі і спокійні. Вони миролюбні і вміють прощати, люблячі, понад чутливі (тому вони часто страждають алергіями), чуйні і творчі. Саме люди цього покоління найчастіше їдуть вивчати духовні практики, захоплюються йогою і сповідують вегетаріанство. Серед їх відмінних рис – пізній розвиток мови і поява спогадів про минулі життя. Їх світло робить кращим наше похмуре життя, вони позбавляються світ від зла, брехні і маніпуляцій. Кристали вміють і вчать інших прощати.

Райдужні
Вони прийшли на зміну дітям індиго і кришталевим дітям з важливою місією – допомогти людству вилікуватися і продовжити розвиток. Райдужні діти з’явилися на планеті на початку 2000-х, коли все людство заговорило по мобільним і навчилося добувати інформацію з інтернету.

Вважається, що такі малюки народжуються без карми, тому вони можуть радіти життю незважаючи на всі труднощі, які були в їх минулому. На відміну від звичайних дітей, райдужні готові взяти своє життя в свої руки і побудувати його так, як вони цього хочуть. Однак, їх не можна назвати бунтарями, адже вони в першу чергу несуть світло в наше життя. Вони як справжні веселки після дощу: всіх люблять і нікого не бояться, без побоювання дають зрозуміти, що саме їм потрібно, мають сильну волю і характером, що часто плутають з упертістю, надзвичайно енергійні, тонко відчувають кольори і їх відтінки, неймовірно творчі, часто народжуються в сім’ях кришталевих батьків;

До університету завітала делегація зі  Стамбульського фонду науки та культури

Вже декілька років триває науково-освітня співпраця між Стамбульським фондом науки та культури (Туреччина) і Переяслав-Хмельницьким державним педагогічним університетом імені Григорія Сковороди.

Тому стало доброю традицією проводити наукові семінари міжнародних грантових проектів із колегами-науковцями з Туреччини. Так, з 21 по 23 листопада в Переяслав-Хмельницькому педагогічному університеті імені Григорія Сковороди вкотре із робочим візитом перебувала турецька делегація зі Стамбульського фонду науки та культури у складі науковців: Ільхама Міраджа та Алі Саід Чалішкана.

Робоча зустріч відбувалася у конференц-залі імені Василя Сухомлинського, де зібралися студенти та викладачі вишу. Гостей привітала декан педагогічного факультету, професор Наталія Ігнатенко, зазначивши, що завдяки тісній співпраці зі Стамбульським фондом культури і науки проведено низку заходів по обміну студентів, які надають чудову можливість пізнати культуру Туреччини, а турецьким студентам доторкнутися до українських традицій. Наталія Вікторівна проінформувала про проекти, які вже діють завдяки співпраці між Переяслав-Хмельницьким державним педагогічним університетом імені Григорія Сковороди та Стамбульським фондом науки та культури.

З вітальним словом також виступив Ільхам Мірадж, котрий  розповів історію створення Стамбульського фонду науки та культури. Він зазначив, що Стамбульський фонд науки і культури створено у 1979 році як неурядова організація для виконання завдань організації культурної та наукової діяльності на благо людства, підтримуючи активістів у галузі на національному та міжнародному рівнях. Також продемонстрував презентацію про роботу Стамбульського фонду науки та культури, про конференції, проведені цим фондом та показав краєвиди історичного міста Стамбул.

У рамках зустрічі відбулася презентація проекту МOPED та його обговорення. MoPED – це проект з розвитку потенціалу, спрямований на модернізацію вищої освіти в Україні шляхом використання сучасник практик і методик викладання із залученням ІКТ та сучасних методів дослідження результатів. Проект розроблено за підтримки Європейського Союзу.
Також для студентів було організовано тренінг з вивчення турецької мови.
22 листопада делегація гостей з Туреччини взяла участь у I Всеукраїнському науково-практичному семінарі  «Технології Sтем-освіти на допомогу Новій українській школі».

На завершення робочого візиту між Переяслав-Хмельницьким державним педагогічним університетом імені Григорія Сковороди та Стамбульським фондом науки та культури був підписаний договір про подальшу співпрацю.

По закінченню роботи гості відвідали музеї міста та ознайомилися із історичними місцями та мальовничими краєвидами Переяслава.

Ольга Науменко

 

Викладачі ЛККЕіП провели бінарне заняття з цивільного та сімейного права

Днями викладачі Львівського кооперативного коледжу економіки і права Руслана Юзьків та Наталя Захарчук на базі Головного територіального управління юстиції у Львівській області провели для студентів бінарне заняття «Юридичні особи, як суб`єкти цивільного права», з дисциплін «Цивільне та сімейне право» та «Комп`ютерні правові системи».  

У проведенні  заняття  брали  участь: заступник начальника ГТУЮ у Львівській області з питань державної реєстрації – начальника управління державної реєстрації Оксана Куманська – Нор та інші спеціалісти територіального управління.

Під час заняття  практичні працівники галузі звернули особливу  увагу на координацію управління державної реєстрації роботи державних реєстраторів, які віднесені до компетенції органів місцевого самоврядування.

Студенти  ознайомились із процедурою державної реєстрації юридичних осіб, що  регулюється  відповідним законом. Спеціалісти управління юстиції відзначили особливості спрощеної процедури звернення до органів державної реєстрації та процедури самої реєстрації,  а також порядком  анулювання державної реєстрації. Розповіли про новітні вимоги до змісту установчих документів, які подаються для державної реєстрації юридичних осіб, особливості реєстрації господарських товариств, молодіжних, дитячих громадських об`єднань, юридичних осіб інших організаційно-правових форм. Студентам було  роз’яснено механізм застосування законів «Про товариство з обмеженою та додатковою відповідальністю»  та «Господарське товариство» тощо.

У ході заняття звернуто увагу на створення і реєстрацію бізнесу в Україні та реєстрацію молодіжних, дитячих громадських об’єднань.

Студенти отримали вичерпні відповіді на поставлені запитання щодо використання комп`ютерних технологій в роботі управління юстиції; роз`яснено онлайн  – технології, такі як: «Будинок юстиції» та інші електронні сервіси.

Оксаною Куманською-Нор відзначено, що надзвичайно приємно спостерігати за зацікавленістю студентів фактичним перебігом реформ у сфері державної реєстрації суб’єктів, які завтра будуть успішно реалізовувати ці ж реформи.

Цікавий досвід, який  студенти отримали на занятті допоможе їм у майбутньому реалізовувати себе професійно, адже таке спілкування розвиває креативність, вміння аналітично сприймати правове поле і розв’язувати складні правові «ребуси».

Подібні заходи сприяють появі у студентів більш чіткого уявлення про свої здібності та майбутню професію, що, в свою чергу, надає їм можливість краще зорієнтуватися при виборі напряму трудової діяльності та плануванні професійної кар`єри. Заняття проведено на належному науково-теоретичному та методичному рівні, досягло своєї мети, відповідає сучасним вимогам освітньої діяльності.

Викладачі циклової комісії правознавчих дисциплін висловлюють подяку керівництву та спеціалістам  Головного територіального управління юстиції у Львівській області за надану можливість провести практичне  заняття на базі управління та  за отриманні практичні знання, які допоможуть в професійному рості майбутнім  фахівцям.

Матеріал підготував Михайло Голубка, прес-секретар по роботі зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Львівського кооперативного коледжу економіки і права

Уряд забезпечить належну організацію та проведення заходів, спрямованих на популяризацію читання та української літератури у світі

Проектом акта, розробленим Міністерством культури України, передбачається внесення відповідних змін до пункту 17 додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 р. № 710 «Про ефективне використання державних коштів».

Необхідність внесення таких змін виникла у зв’язку з виконанням державною установою «Український інститут книги» статутних завдань щодо створення і реалізації проектів та програм популяризації української літератури в Україні та за кордоном; популяризації української літератури за кордоном, відродження культури читання; координації та організації національних і міжнародних заходів, виставок, ярмарків, семінарів, конференцій тощо.

Прес-служба Міністерства культури України

Підвищення кваліфікації вчителів та розвиток академічної доброчесності – МОН й Американські ради обговорили подальшу співпрацю

Підвищення кваліфікації для вчителів у межах реформи Нова українська школа (НУШ), розвиток академічної доброчесності та прозорих інструментів, які доносили б інформацію про якість освіти в українських вишах суспільству – про такі можливі майбутні пріоритети співпраці говорили під час зустрічі Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та Енн Доморад, старший керуючий директор польових операцій та програм Американських рад з міжнародної освіти 28 листопада 2018 року, в МОН.

«Ми надзвичайно високо цінуємо співпрацю з Американськими радами. Саме з ваших ініціатив були започатковані великі проекти, що стали надбанням усієї освітньої системи нашої країни. Якщо говорити про сьогодення, то на тлі масштабної реформи освіти ми маємо два пріоритети – програми з підвищення кваліфікації для вчителів та покращення академічної доброчесності у наших університетах», – розповіла Лілія Гриневич.

Вона додала, що в контексті проектів з підвищення кваліфікації для вчителів МОН особливо зацікавлене в розвитку програм для вчителів у межах реформи НУШ та для шкіл з мовами навчання національних меншин.

З огляду на реформу вищої освіти пріоритетом МОН залишається питання забезпечення якості вищої освіти, що включає академічну доброчесність, а також доступ до фахової інформації про якість освіти в різних вишах України.

«Ми сподіваємось, що найближчим часом запрацює Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти. В його складі буде утворено комітет з етики, що безпосередньо розглядатиме питання академічної доброчесності. Важливо, щоб вони змогли виробити прозорі та працюючі критерії роботи. В цьому їм може знадобитися допомога незалежних експертів, які зможуть надати консультації. Ми також зацікавлені у проектах, які дадуть суспільству доступну та зрозумілу інформацію про якість освіти в українських вишах», – зазначила Міністр.

Енн Доморад зауважила, що наразі є перспектива, що Американські ради матимуть більше можливостей для розвитку освітніх проектів в Україні.

«Освіта – це сфера, яка має величезний вплив на розвиток усієї країни. Вона безпосередньо дотична до розвитку та життя величезної кількості людей. І я особисто вболіваю за нашу подальшу плідну співпрацю», – повідомила представниця Американських рад.

Живіть звичайним життям – працюйте, навчайтеся, народжуйте дітей, – Володимир Гройсман закликав громадян не панікувати

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликав громадян України не піддаватися панічним настроям у зв’язку із введенням в 10 областях України воєнного стану, а спокійно жити звичайним життям, навчатися і працювати спокійно. 

«Я розумію, що рішення Парламенту сприймається складно. Розумію, що відчувають люди. Але я хочу наголосити. Все, що ухвалено, – це відповідь на агресивні і безпрецедентні дії, що відбулися останнім часом з боку збройних сил Росії проти українських моряків. Всі бачили ці цинічні відеокадри, які описували ситуацію», – сказав Володимир Гройсман.

Він нагадав, що сектор безпеки та оборони, сфера охорони життя військових та їх соціальний захист – завжди був одним з пріоритетів.

«І зараз ми всі працюємо над тим, аби мобілізувати світ і повернути наших моряків, – сказав Володимир Гройсман. –  Ми вже майже п’ятий рік живемо в умовах агресії Росії. Тож маємо бути сильними та стійкими. Збройні Сили України, Уряд, місцеві органи влади зроблять все, аби підвищити рівень безпеки та оборони всередині країни. Українці, живіть звичайним життям – працюйте, навчайтеся, народжуйте дітей. Але треба завжди бути готовим відбити агресію. Для нас важливо бути сильними економічно та фінансово заможними».

Повідомляє Урядовий портал

МОН щодо недопустимості розповсюдження сепаратиських матеріалів та антидержавної пропагадни в закладах освіти

Міністерство освіти і науки України, враховуючи звернення Служби безпеки України щодо поширення матеріалів сепаратиського характеру та проявів  підтримки незаконних збройних формувань так званих «ДНР», просить провести poз’яснювальну  роботу серед працівників закладів освіти та здобувачів вищої освіти стосовно неприпустимості розповсюдження та використання у закладах освіти матеріалів сепаратиського характеру з ознаками антидержавної пропаганди або інших антиконституційних дій.

Заступник Міністра                                                                  ІО. М. Рашкевич